فهرست

گفتگو


پایبندی به برجام رابه آمریکا گوشزد می‌کنیم

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:سفیر روسیه در تهران با تاکید بر پایبندی ایران به برجام خاطرنشان کرد که در این شرایط اظهار نگرانی آمریکا بی‌دلیل بوده و این امر را در مذاکراتی که مسکو با واشنگتن خواهد داشت، گوشزد خواهد کرد.
نزدیکی شیعیان به عربستان به معنای دورشدن از ایران نیست

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: ایرج مسجدی که حدود چهار ماه است مسوولیت سفارت ایران در عراق را بر عهده گرفته، معتقد است که سطح روابط تهران و بغداد در ابعاد دفاعی، نظامی، امنیتی در سطح خوبی قرار دارد و در این چارچوب شاهد همکاری‌های مستشاری،‌ لجستیکی و پشتیبانی بین دو کشور هستیم.
نبرد حزب‌الله، مسیحیان را نجات داد

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که عملیات علیه تکفیریون در عرسال، مردم لبنان به ویژه مسیحیان را نجات داد.
زنگ خطر شروع مجدد جنگ سرد

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: خالد ختک سفیر سابق پاکستان در «مسکو و دهلی نو» و کارشناس برجسته مسائل بین‌المللی گفت: تصور اینکه با آمدن ترامپ روابط آمریکا با روسیه بهتر می شود اشتباه محض بود.
نشست استانبول نقطه آغاز بازگشت فلسطین به کانون توجهات منطقه بود

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:کارشناس ارشد مسائل منطقه گفت: نشست استانبول آغاز راهی برای بازگرداندن مساله فلسطین به نقطه کانونی توجهات در منطقه بود.
آیا ترامپ استیضاح می شود؟

شورای راهبردی آنلاین - رسانه ها: استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا و جایگزینی معاون اول وی حداقل تا شش ماه دیگر دور از ذهن است و اجماعی بر سر این قضیه وجود ندارد.
محمد باقر خرمشاد بررسی کرد
سناریوهای مطلوب ایران در آینده نظام بین‌الملل

شورای راهبردی آنلاین - رسانه ها: دبیر شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه تحریم های جدید آمریکا علیه تهران و مسکو همکاری این دو کشور را گریزناپذیر می‌کند، گفت: ایران و روسیه هر دو طرفدار نظام بین الملل چند قطبی هستند.
سخنگوی حزب «جماعت اسلامی کردستان عراق»
نگاه تردید آمیز احزاب سیاسی اقلیم به رفراندوم

شورای راهبردی آنلاین - رسانه ها: در چندین سال گذشته مسئله استقلال همچون کارت فشار به کار گرفته شده است، ما همیشه تاکید کرده‌ایم که چنین مسئله‌ای نباید به کارت فشار و رقابت‌های داخلی در عراق و اقلیم کردستان تبدیل شود و همین امر از ارزش‌های این پروسه بزرگ کاسته است.
سفیر سابق ایران در ترکیه مطرح کرد
دورخیز ترکیه برای استقلال از ناتو

شورای راهبردی آنلاین - گفتگو: به اعتقاد سفیر سابق ایران در ترکیه، سیاست خارجی ترکیه دچار بحران است و تلاش دارد با ایجاد یک قدرت دفاعی خوداتکا و با فاصله گرفتن از ناتو شرایط خود را برای آینده هموارتر کند.
کارشناس روابط بین‌الملل:
تحریم های جدید آمریکا یک سیاه‌چاله تحریمی است

شورای راهبردی آنلاین – رسانه ها: به اعتقاد کارشناس روابط بین‌الملل، تحریم جدید آمریکا سه محور اصلی دارد؛ یک محور تحریم موشک‌های بالستیک است، محور دوم تحریم تسلیحات متعارف و سومین محور تحریم‌های مربوط به تروریسم و حقوق بشری است.
چالش‌های پیش روی همه پرسی اقلیم کردستان

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: به اعتقاد سفیر سابق ایران در عراق، همه­‌پرسی اقلیم کردستان عراق با مفاد قانون اساسی مغایرت دارد. برخی از تشکل‌های سیاسی در داخل خود کردستان نیز با برگزاری رفراندوم مخالف هستند.
سیاست اتحادیه اروپا در حوزه برجام مستقل‌تر می­‌شود

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:به اعتقاد کارشناس مسائل اروپا، آمریکایی‌ها به دنبال لطمه زدن به ماهیت منطقه‌ای و بین‌المللی ایران هستند اما هرقدر همکاری‌های اقتصادی ایران با اتحادیه اروپا گسترش می‌یابد، سیاست اتحادیه اروپا در حوزه برجام مستقل‌تر می­‌شود.
چه موضوعاتی در کنفرانس هرتزلیا ۲۰۱۷ مطرح شد؟

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: دکتر حسین رویوران تحلیلگر برجسته تحولات منطقه در نشست کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین به بررسی هفدهمین کنفرانس هرتزلیا در سرزمین های اشغالی پرداخت.
یگ گام دیگر به سمت «روسیه بزرگ»

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: روسیه با الحاق کریمه و حالا استقلال «روسیه کوچک» ، ۲۰۰ کیلومتر بیشتر تا دور زدن اوکراین از ساحل دریای سیاه فاصله ندارد و به محض اتصال زمینی به به باریکه ترانسنیستریا در مرزهای غربی اوکراین، عملا خاک «نوا راسیا» یا روسیه جدید شکل گرفته است.
ضعف برجام از نگاه تحلیلگر مسائل هسته‌ای

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:تحلیلگر مسائل بین‌الملل با اشاره به ضعف برجام گفت: مشکل برجام عبارت است از اینکه این توافق در مورد کلیات انجام شده است نه جزئیات.
کاهش سطح روابط کویت با ایران؛ مقدمه‌ای برای افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:به اعتقاد کارشناس مسائل جهان عرب، کاهش سطح روابط کویت با ایران پیش‌زمینه و مقدمه‌ای برای افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در کویت است.
نشست گروه ۲۰ اختلافات را نمایان کرد

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: یکی از اساتید دانشگاه کلن آلمان به بررسی روابط آینده دو سوی آتلانتیک با توجه به سیاست‌های انزواطلبانه ترامپ پرداخته و گفت: اگر رئیس جمهور آمریکا همچنان از توافقات سابق فاصله بگیرد اروپا و آمریکا از هم دورتر می‌شوند.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در حاشیه سفر به انگلیس:
تداوم بدعهدی‌های آمریکا، ناقض روح برجام است

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:«کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران به تحریم‌های اخیر آمریکا و بدعهدی‌های این کشور علیه جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: اقدام های واشنگتن ناقض روح و متن برجام است.
مهمترین شاخصه‌ها و توانایی‌هایی قدرت نرم چین

شورای راهبردی انلاین-رسانه ها: امروزه قدرت نرم به عنوان عامل مهمی در روابط بین کشورها شناخته می شود و پیوسته بر اهمیت آن افزوده می شود. دکتر جواد منصوری سفیر پیشین ایران در پکن درگفتگویی به این مقوله پرداخته است .
سیاست برد - برد آمریکا در قبال برجام

شورای راهبردی آنلاین – رسانه ها: اگرچه آمریکایی ها سیاست عقیم سازی و بی اثر کردن برجام را در پیش گرفته اند با این حال با توجه به شرایط ایجادشده آنها نمی توانند بار دیگر شرایط را به قبل از برجام بازگردانند.جایگاه چین در معادله واشنگتن – پیونگ یانگ

جایگاه چین در معادله واشنگتن – پیونگ یانگ

شورای راهبردی آنلاین – یادداشت: چندی است که لفاظی‌های میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن و یا به عبارت درست‌تر، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شدت گرفته است.