فهرست

گزیده های راهبردی


27دیماه 1396
رسانه ها ؛ توافق 20 کشور جهان برای تحریم کره شمالی و...

شورای راهبردی آنلاین: توافق 20 کشور جهان با بررسی اعمال تحریم های بیشتر بر کره شمالی، دیدار وزرای خارجه انگلیس و آمریکا، واکنش گوترش به اقدام آمریکا در تشکیل نیروی مرزی در سوریه، هشدار دوباره وزیر امور خارجه ترکیه به کُردهای سوریه، تلاش گروه های فلسطینی برای تشکیل «ائتلاف مقاومت»، تعلیق کمک های آمریکا به فلسطین، استقرار تجهیزات نظامی بیشتر از سوی ترکیه در مرز سوریه، پیشنهاد روسیه برای میانجی‌گری در افغانستان، گفتگوی مقامات دو کره درباره بازی های المپیک زمستانی ، توافق سودان و اتیوپی درباره استقرار نیروی مشترک در مرز و رویارویی جدید آمریکا و روسیه در دریای سیاه از مهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
25دیماه 1396
رسانه ها ؛ افزایش تنش درمرز سوریه و ترکیه و...

شورای راهبردی آنلاین: آمادگی ترکیه برای عملیات نظامی در عفرین، هشدار مقام سوری به ترکیه و آمریکا، مخالفت روسیه با هرگونه تغییر در برجام، نشست ۲۰ کشور جهان در کانادا برای بررسی بحران کره‌شمالی، سفر امیر قطر به ترکیه، هشدار اسپانیا به مقامات کاتالونیا، استقرارجنگنده های اف-16 آمریکا در استونی، استقبال آمریکا از کاهش روابط تجاری چین با کره شمالی، آغاز مذاکرات پیونگ یانگ و سئول درباره المپیک ، تاکید محمود عباس بر لزوم بازنگری در پیمان اسلو و هشدار لبنان به عربستان ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
25دیماه 1396
رسانه ها ؛ تاکید فرانسه بر حفظ برجام و...

شورای راهبردی آنلاین: گفتگوی مکرون با نتانیاهو، درخواست حماس و جهاد اسلامی از شورای مرکزی فلسطین، افشاگری روزنامه لبنانی درباره تحرکات عربستان در مرز مشترک یمن با عمان، افزایش تنش هند و پاکستان، تاکید اسکاتلندی ها بر برگزاری همه پرسی استقلال، ارسال تجهیزات جدید نظامی ترکیه به مرز سوریه ، تاکید وزیر خارجه چین بر گسترش همکاری چین و آفریقا، استقرار ناو جنگی جدید آمریکا در ژاپن، هشدار اردوغان برای آغاز عملیات نظامی در سوریه، بازدید وزیر دفاع آلمان از سربازان مستقر در اردن و سفر شش روزه نتانیاهو به هند ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
23دیماه 1396
رسانه ها ؛ واکنش ها به تصمیم برجامی ترامپ و...

شورای راهبردی آنلاین: شروط ترامپ برای برجام، پیام برجامی اروپا به آمریکا، واکنش اتحادیه آفریقا به اظهارات نژادپرستانه ترامپ، نشست تیلرسون و الجبیر، انتقاد شدید لندن از مواضع بروکسل در مذاکرات برگزیت، تصمیم حماس و جهاد برای شرکت نکردن در نشست شورای مرکزی فلسطین ، استقبال شورای امنیت از گفت‌وگوی دو کره، تصمیم آمریکا برای افزایش میزان تسلیحات هسته ای خود، دیدار هیئت آمریکایی با رهبران کردهای شمال سوریه و اعزام نیروی نظامی و پهپاد آمریکا به افغانستان ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
20دیماه 1396
رسانه ها؛ ادامه سیاست های خصمانه آمریکا ضدایران و...

شورای راهبردی آنلاین: تصویب قطعنامه ضد ایرانی در مجلس نمایندگان آمریکا، توافق ۳ ماده ای دوکره، تلاش آمریکا برای ساخت کلاهک هسته ای جدید، سفر دوره‌ای الجبیر به کشورهای آفریقایی، تعلیق همکاری‌های نظامی و اطلاعاتی پاکستان باآمریکا،آغاز عملیات پاکسازی صحرای الانبار عراق تا مرزهای عربستان، تکذیب ساخت پایگاه نظامی چین در خاک پاکستان، نگرانی شدید یونیسف ازوضعیت بد کودکان روهینگیایی، بکارگیری سامانه‌های‌ دفاع موشکی جدید توسط ارتش یمن و موضع تازه آمریکا درباره خروج نیروهایش از عراق ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
19دیماه 1396
رسانه ها ؛ آغاز مذاکرات دوکره و...

شورای راهبردی آنلاین: آغاز گفت و گوهای بین کره جنوبی و کره شمالی، حمله موشکی جنگنده های رژیم صهیونیستی به سوریه، اعمال تحریم های جدید از سوی اتحادیه اروپا بر علیه کره شمالی، تصمیم عربستان برای خرید سامانه گنبد آهنین از اسرائیل ،گفتگوی وزیر خارجه اردن با موگرینی درباره قدس، افشای همراهی پنهان قاهره با تصمیم ترامپ علیه قدس اشغالی، نامۀ ۵۲ کارشناس امنیتی آمریکا به دونالد ترامپ برای حفظ توافق هسته‌ای، تهدید روسیه به خروج از سازمان تجارت جهانی وحمایت شورای امنیت از «برجام» ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
18دیماه 1396
رسانه ها ؛ افزایش تنش در روابط پاکستان و آمریکا و...

شورای راهبردی آنلاین: تصمیم پاکستان برای بستن مسیر ارسال تجهیزات به نیروهای آمریکایی در افغانستان، احداث دومین پایگاه دریایی چین در پاکستان، ابراز نگرانی امیر کویت از اوضاع وخیم منطقه ، دفاع مکرون از اتحاد گسترده فرانسه، اروپا و چین، واکنش نخست وزیر ژاپن به مذاکرات ۲ کُره، انتقاد شدید سازمان همکاری اسلامی از دولت میانمار،آغاز گفتگوها برای تشکیل «ائتلاف بزرگ» در آلمان و موافقت پیونگ یانگ با برگزاری نشست عالی رتبه با سئول ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
16دیماه 1396
رسانه ها ؛ شکست دو جانبه آمریکا در شورای امنیت و...

شورای راهبردی آنلاین: شکست مفتضحانه آمریکا در شورای امنیت، آغاز نشست وزیران خارجه عرب درباره قدس، شبیه سازی حمله روسیه به ناتو، تکذیب ورود نیروهای مصری به منطقه مرزی اریتره، پایان ائتلاف آمریکا و پاکستان، ادامه تنش های سرزمینی بین هند و چین، تهدید پاکستان به قطع خط تدارکاتی ناتو و آمریکا، دسیسه جدید ترامپ علیه برجام و حضور کره شمالی در بازیهای المپیک زمستانی کره جنوبی ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
15دیماه 1396
رسانه ها ؛ موافقت دوکره با شروع مذاکرات و ...

شورای راهبردی آنلاین: موافقت کره شمالی با برگزاری مذاکرات بین دو کره در رور نهم ژانویه، توقف رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا تا پایان المپیک زمستانی، مخالفت روسیه با تغییر برجام و هرگونه تحریم ایران ، قرار گرفتن ازبکستان، ترکمنستان و تاجیکستان در فهرست «کشورهای مورد نگرانی خاص» آمریکا، وضع تحریم‌های جدید امریکا علیه ایران، شلیک موشک «قاهر ام۲» یمن به مواضع ائتلاف سعودی، تصمیم رژیم صهیونیستی برای عضویت در ائتلاف عربی ،آغاز تولید سومین ناو هواپیمابر چین،تاکید اتحادیه اروپا بر گسترش همکاری ها با کوبا و تعلیق کمک های آمریکا به پاکستان ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
14دیماه 1396
رسانه ها ؛ چشم بادامی ها به دنبال تقویت بنیه نظامی و...

شورای راهبردی آنلاین: دستور رئیس جمهور چین برای تقویت ارتش این کشور، انتقاد موگرینی از سیاست محاصره اقتصادی کوبا، برگزاری نشست وزیران خارجه کشورهای عربی در اردن، برقراری دوباره خط تلفن مستقیم بین سئول و پیونگ یانگ ، واکنش کره جنوبی به احتمال آزمایش جدید موشکی کره شمالی ، تاکید سازمان ملل بر آزادی بازداشت‎شدگان در عربستان، افزایش واردات نفت خام چین از روسیه، سفر وزیر دفاع انگلیس به بغداد، واکنش پاکستان به توئیت ترامپ، تقویت محور ورشو- بوداپست در برابر اتحادیه اروپا و اظهارات معاون ترامپ درباره برجام ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
13دیماه 1396
رسانه ها؛ برقراری خط ارتباطی دو کره و...

شورای راهبردی آنلاین: دستور رهبر کره شمالی برای برقراری مجدد خط ارتباط تلفنی با سئول، آماده شدن پیونگ یانگ برای اولین آزمایش موشکی ۲۰۱۸ ، توقف صادرات اسلحه نروژ به امارات، انتقاد مشاور امنیت ملی آمریکا از پاکستان ، احتمال حمله ترکیه به عفرین سوریه، سفر فدریکا موگرینی به کوبا ، لغو قرارداد بزرگ تسلیحاتی هند با رژیم صهیونیستی، امکان پیوستن انگلیس به پیمان " تی‎ پی پی" پس از برگزیت، واکنش ترامپ به سخنرانی رهبر کره شمالی و حذف دلار از معاملات خارجی پاکستان ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
11 دیماه 1396
رسانه ها ؛ "هشدار قرمز" گوترش برای سال ۲۰۱۸ و...

شورای راهبردی آنلاین: ابرازنگرانی دبیرکل سازمان ملل از وضعیت جهان درسال 2018، رأی حزب لیکود رژیم صهیونیستی به الحاق بخشی از کرانه باختری به اسرائیل، هشدار کم سابقه کیم جونگ اون به ترامپ، استقبال سئول از پیشنهاد مذاکره کره شمالی، بازداشت‌های گسترده در کرانه باختری با آغاز سال نو میلادی، ادامه حضور نظامیان آمریکایی درعراق ، عملیات گسترده نیروهای یمنی در جبهه های مرزی، تاکید رییس جمهور فرانسه بر اتحاد اروپا ،ادامه نقض آتش بس در شرق اوکراین و استقرار سامانه دفاع موشکی ترکیه در سوریه ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
10دیماه 1396
رسانه ها ؛ تاکید پوتین بر حمایت از سوریه و...

شورای راهبردی آنلاین: پیام سال نومیلادی پوتین و تاکید دوباره برحمایت از سوریه، گسترش همکاری راهبردی چین با روسیه، انتقال داعشی ها با بالگردهای آمریکایی، پایان حصار کشی مرزی افغانستان وپاکستان ، توقیف دومین کشتی مظنون به تامین نفت کره شمالی، ادامه پیروزی‌های ارتش سوریه در جبهه حماه و ادلب، تظاهرات صهیونیست ها علیه نتانیاهو، تاکید مرکل بر دفاع از ارزش‌های مشترک اروپایی و نخستین اقدام عربستان بعد از نشست نظامی قطر، ترکیه و سودان از مهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
9دیماه 1396
رسانه ها ؛ انتشار گزارش فصلی آمانو درباره برجام و..

شورای راهبردی آنلاین: انتشار گزارش فصلی آمانو درباره برجام، تاکید کره‌شمالی برادامه برنامه هسته‌ای خود، تعهد پوتین به ادامه دفاع از سوریه ، تاکید ناتو بر گسترش گفتگوها با روسیه ، هشدار گردانهای عزالدین القسام به رژیم صهیونیستی، برنامه آمریکا برای افزایش حضور نظامی در سوریه ، اخراج اتباع سودانی از رژیم صهیونیستی ، طرح مشترک آمریکا و اسرائیل برای مقابله با ایران ، فراخوان سازمان های بین المللی برای توقف جنگ در یمن و افزایش تنش‌های دیپلماتیک بین اسلوونی و کرواسی ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
7دیماه 1396
رسانه ها ؛ پیشنهاد ژاپنی ها درباره مذاکرات به بن بست رسیده صلح خاورمیانه و...

شورای راهبردی آنلاین: پیشنهاد ژاپن برای برگزاری مذاکرات صلح چهارجانبه ،درخواست تیلرسون از کره شمالی ، احتمال لغو تحریم‌های اروپا علیه روسیه در سال 2018، واکنش ها به توافق سودان و ترکیه، انتقاد صندوق کودکان ملل متحد از ارتش میانمار ، هشدار دوباره مقامات یمنی به ساکنان امارات و عربستان، هواپیماهای آمریکایی در تیررس اس- ۳۰۰ و دیدار عضو شورای دولتی چین با وزیران عربستان سعودی ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
6دیماه 1396
رسانه ها ؛ آموزش تروریست های داعش در پایگاه آمریکا درسوریه و...

شورای راهبردی آنلاین: آموزش تروریست های داعش در پایگاه آمریکا در شهر التنف سوریه، گفتگوی وزرای امورخارجه روسیه و آمریکا، استقرار دائمی ناوگروه روسیه در شرق مدیترانه ، طرح امنیتی رژیم صهیونیستی برای سیطره کامل بر قدس شرقی، زمزمه های پولیساریو برای استقلال صحرای غربی، ایجاد نیروی نظامی جدید کردی در شمال سوریه، تفاهم نامه چین، افغانستان و پاکستان درباره مبارزه با تروریسم، کاهش شدید واردات چین از کره شمالی و اعلام اهداف اصلی 2018 روسیه در سوریه ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
5دیماه 1396
رسانه ها ؛ آغاز حضور دائمی روس ها در سوریه و...

شورای راهبردی آنلاین: آغاز حضور دائم نیروهای روسیه در ۲ پایگاه هوایی سوریه، نشست سه‌جانبه وزرای خارجه پاکستان، افغانستان و چین در پکن، هشدار روسیه به آمریکا و کانادا برای تحویل سلاح به اوکراین ، توقف صادرات نفت ازچین به کره شمالی، تلاش صهیونیست‌ها‌ برای خرید ۱۰ کشور دیگر درراستای انتقال پایتخت به قدس ، مخالفت گروه‌های تروریست سوری با شرکت در گفتگوهای صلح سوچی ، ساخت تجهیزات زیربنایی نظامی گسترده روسیه در قطب شمال ، پرتاب ماهواره جدید کره شمالی ،کاهش سهم آمریکا از بودجه سازمان ملل و تعقیب ناو جنگی روسیه در آب های بین المللی نزدیک بریتانیا ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
4دیماه 1396
رسانه ها ؛ دفاع پاپ از پناهجویان و...

شورای راهبردی آنلاین: دفاع پاپ از حقوق آوارگان و پناهجویان در شب کریسمس، آمادگی روسیه برای میانجی‌گری در مذاکرات کره شمالی، شروط عبادی برای آغاز گفت‌وگو با اربیل، واکنش کره شمالی به فشارهای آمریکا، تشکیل اقلیم قندیل از سوی «پ ک ک» ، بزرگ ترین تهدید امنیت رژیم صهیونیستی به روایت موساد، انتشار جزئیات جدیدی از ماجرای استعفای «الحریری»، برقراری آتش بس در سودان جنوبی ، هشدار ژنرال آمریکایی به وقوع جنگی بزرگ و اظهارات ضدایرانی مکرون در تماس تلفنی با شاه عربستان ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
3دیماه 1396
رسانه ها ؛ واکنش کره شمالی به تحریم‌های جدید و...

شورای راهبردی آنلاین: واکنش شدید کره شمالی به تحریم‌های جدید شورای امنیت ، واکنش چین به تحریم پیونگ یانگ، موافقت ترامپ با کمک تسلیحاتی آمریکا به کردهای سوریه، آمادگی مشروط مصر برای کاهش تنش با ترکیه، توصیه لاوروف به اتحادیه اروپا، احداث خط لوله نفتی جدید کرکوک – جیحان، بازنگری اردنی ها برای کناره گیری از ائتلاف سعودی، کمک تسلیحاتی پیشرفته آمریکا به اوکراین و ابراز نگرانی ناتو ازتحرکات بی‌سابقه زیردریایی‌های روسیه ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.
28آذر ماه 1396
رسانه ها ؛ حمایت قاطع مجمع عمومی از فلسطین ، و...

شورای راهبردی آنلاین: تأکید مجمع عمومی سازمان ملل بر حق فلسطینی‌ها در تعیین سرنوشت خود، سفر موگرینی به لبنان ، خیز نیروهای مرزی یمن برای نفوذ به عمق خاک عربستان، نشست سه جانبه وزیران خارجه ایران، آذربایجان و ترکیه در باکو ، تهدید آمریکا علیه سازمان ملل، پیش بینی فرمانده ارتش پاکستان از تحولات آینده منطقه، انتقاد دیده بان حقوق بشر ازمیانمار، انتقاد روسیه از طرح استقرار «اجیس اشور» ژاپن ،پرتاب ماهواره جدید ردیاب روسیه در سال 2018، تاکید کره جنوبی بر تعلیق مانورنظامی مشترک با آمریکا و انسداد آخرین گذرگاه مرزی عربستان با قطر ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.نگاه اروپایی به تحولات ژئوپلیتیک در غرب آسیا

نگاه اروپایی به تحولات ژئوپلیتیک در غرب آسیا

شورای راهبردی آنلاین: باور اروپا این است که باید از اجرای توافق هسته‌ای موسوم به برجام حمایت کند و چنانچه رئیس جمهور آمریکا 22 دی تصمیم به لغو این توافق بگیرد، خطای بزرگی مرتکب خواهد شد.