فهرست

دیدگاه

زیر مجموعه‌هامطالب


داعش در راه آسیای مرکزی

شورای راهبردی آنلاین - رسانه ها: یک کارشناس مسائل سیاسی و بین‌الملل با بیان اینکه گروهک تروریستی داعش مدتی است در آسیای مرکزی به خصوص افغانستان به دنبال مکانی برای استقرار است، اظهار داشت: داعش با شکست‌هایی که از جبهه عراق و سوریه خورده است در پی فرار به مناطقی دیگر از خاورمیانه و آسیای مرکزی است.
راهبرد آمریکا در سوریه و عراق

شورای راهبردی آنلاین - رسانه ها: بن‌گورین طرحی را مطرح کرده مبنی بر اینکه اسرائیل باید اطراف کشورهایی که این رژیم را محاصره‌ کرده‌اند، حلقه محاصره دومی ایجاد کند. این حلقه محاصره از طریق تجزیه کشورها صورت می­‌گیرد.
پشت پرده سخنان ترامپ

شورای راهبردی آنلاین - رسانه ها: آمریکا به دنبال مهار ایران در منطقه و جلوگیری از نفوذ ما در حوزه پیرامونی بود که در شرایط حاضر ملاحظه می‌گردد نه تنها خواب آشفته آنها در منطقه تعبیر نشده، بلکه روز به روز بر تاثیرگذاری ایران افزوده می‌شود.
اروپا ابتکارهای تازه‌ای برای مقابله با تحریم‌های ترامپ در آستین دارد

بلافاصله بعد از اظهارات تند دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا در مورد عدم تایید توافق هسته ای با ایران، این دولت های اروپایی بودند که با این اظهارات و احتمال بیرون رفتن امریکا از این توافق مخالفت کردند. عبدالرضا فرجی راد، استاد ژئوپولتیک و سفیر پیشین ایران در پایتخت های اروپایی معتقد است که امریکایی ها از برجام خارج نخواهند شد.
رویکرد مشترک اروپا و آمریکا درباره توان دفاعی ایران

شورای راهبردی آنلاین _ رسانه ها: دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه آمریکا و اروپا دیدگاه‌های مشترکی در خصوص توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران دارند، گفت: نباید خوش‌باور باشیم و تصور کنیم که به‌راحتی اروپا در کنار ما قرار می‌گیرد و از آمریکا فاصله خواهد گرفت.
اتحادیه اروپا تابعی از اراده آمریکا است

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه نمی‌توان روی اتحادیه اروپا حساب باز کرد چون تابعی از اراده آمریکا است، گفت: اروپا تلاشی توامان را برای حفظ بازار تجاری خود در ایران و تضعیف توان موشکی و منطقه‌‌ای کشورمان پیگیری می‌کند.
سردار وحیدی:
باید جزو پنج کشور برتر جهان در حوزه دفاعی باشیم

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی تاکید کرد: در حوزه دفاع و امنیت باید جزو پنج کشور اول جهان باشیم و نیروهای مسلح به لحاظ دفاعی باید به مرحله‌ای برسند که هیچ کس در هیچ نقطه‌ای از جهان اجازه تعرض به هیچ مسلمان و مظلومی را به خود ندهد.
اظهارات ترامپ در قبال ایران سرپوشی بر مسائل داخلی آمریکا بود

شورای راهبردی آنلاین_گفتگو: استاد مطالعات ایالات متحده در دانشگاه تهران اظهارات اخیر ترامپ در قبال ایران را فراری رو به جلو و سرپوشی بر مسائل و شکاف های داخلی آمریکا دانست و تاکید کرد محتوا و ادبیات ریییس جمهور آمریکا بیشترین ضرر متوجه خود آنها کرده است.
دلایل و پیامدهای آشتی حماس و فتح

شورای راهبردی آنلاین – یادداشت: توافق و آشتی میان فتح و حماس مساله جدیدی نیست و امکان شکست آن وجود دارد.
عملیات ارتش عراق در «کرکوک» قانونی است

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: «امین حطیط» کارشناس لبنانی با اشاره به قانونی بودن عملیات نظامی نیروهای عراقی در استان کرکوک تأکید کرد که نتایج همه پرسی غیرقانونی اقلیم کردستان باید لغو شود.
درگیری‌های کرکوک به میانجی‌گری ایران نیاز دارد

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه شرایط فعلی کردستان عراق و درگیری‌ها در کرکوک به شدت به میانجی‌گری جمهوری اسلامی ایران نیاز دارد، گفت: در حال حاضر درگیری‌ها محدود است اما اگر بیش از این خون ریخته شود دیگر میانجی‌گری هم جوابگو نیست.
تحریف نام خلیج فارس دست‌کش‌های مخملی را از دستان چدنی ترامپ بیرون آورد

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: یک کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه اجماع اتحادیه اروپا در حمایت از ایران بی‌سابقه بود، گفت: منطق و متانت مقام‌های ایرانی در قبال اظهارات کذب رییس جمهور آمریکا اجماع جهانی را برای کشورمان به دنبال داشت.
بازی با برجام به نفع آمریکا نیست

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:کارشناس مسائل آمریکا و اروپا با بیان این که ترامپ تحت فشارهای مختلفی اعم از داخلی و خارجی موافق و مخالف است، تاکید کرد: بازی کردن با برجام به نفع رییس جمهوری آمریکا نیست.
اهداف مهم پاکستان از گسترش روابط با تاجیکستان

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: پاکستان پس از پایان جنگ سرد، به اهمیت ژئواستراتژیک کشورهای آسیای مرکزی در پارادایم امنیتی تغییریافته توجه جدی کرد و در سال‌های اخیر، روابط پاکستان با جمهوری‌های آسیای مرکزی بهبودیافته است.
هزینه‌های ترامپ برای جهان

شورای راهبردی آنلاین – یادداشت: وقتی در اواخر سال ٢٠١٥، دونالد ترامپ، میلیاردر نیویورکی، مجری، تهیه کننده شوهای تلویزیونی و نیز کشتی کج گیر آمریکایی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شد، کسی تصور نمی کرد که او در نوامبر ٢٠١٦ پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود.
ابعاد مذاکره احتمالی مادرید با کاتالون‌ها

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: استاد ژئوپلیتیک در تشریح آخرین وضعیت کاتالونیا می گوید اتحادیه اروپایی به خوبی می‌داند که اگر کاتالونیا از اسپانیا جدا شود، باید منتظر جدایی اسکاتلند از بریتانیا، جزیره کورس از فرانسه و حتی سیسیل از ایتالیا باشد؛ از این جهت بروکسل و مادرید با هم هماهنگ هستند.
ترامپ؛ پدیده استثنایی و غیرقابل پیش‌بینی در جهان سیاست و آمریکا

شورای راهبردی آنلاین- گفتگو: کارشناس حقوق بین الملل می گوید هرچند ترامپ از زمان مبارزات انتخاباتی برجام را بدترین توافق تاریخ خوانده و از خروج از آن سخن می گفت اما بعد که روی کار آمد متوجه شد که نمی‌تواند هرکاری مدنظرش است را انجام دهد و به این ترتیب که حتی اگر از دید او، برجام بدترین توافق باشد، نمی‌تواند به آسانی از آن خارج شود.
شخصیت ترامپ و نقش آن در سیاست خارجی آمریکا

شورای راهبردی آنلاین- گفتگو: کارشناس ارشد مسائل استراتژیک می گوید ترامپ فکر می کند هر روز باید مورد توجه مقامات و رسانه ها باشد و این یک مسئله جدی برای سیاستمداران غربی است او قدرت پذیرش ایده ها را در خود کشته است و اضطراب اور برای دیگران سخنرانی می کند
الزامات راهبردی ایران در دوران پساداعش

شورای راهبردی آنلاین – یادداشت: اگر رویکرد استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در دوران پساداعش، حضور جدی‌تر در سطح منطقه‌ است تا بتواند تعیین کننده معادلات آینده باشد، باید رعایت یک سری از الزامات را مدنظر داشته باشد.
واشنگتن در پی دستکاری برجام و نه خروج از آن است

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: کارشناس مسایل روابط بین الملل گفت: با همه رفتارهای اخیر آمریکا در خصوص برجام واشنگتن از آن خارج نمی شود بلکه هدف از این اقدامات دستکاری در آن به نفع خود است.اروپا ابتکارهای تازه‌ای برای مقابله با تحریم‌های ترامپ در آستین دارد

اروپا ابتکارهای تازه‌ای برای مقابله با تحریم‌های ترامپ در آستین دارد

بلافاصله بعد از اظهارات تند دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا در مورد عدم تایید توافق هسته ای با ایران، این دولت های اروپایی بودند که با این اظهارات و احتمال بیرون رفتن امریکا از این توافق مخالفت کردند. عبدالرضا فرجی راد، استاد ژئوپولتیک و سفیر پیشین ایران در پایتخت های اروپایی معتقد است که امریکایی ها از برجام خارج نخواهند شد.