فهرست

خبرهای شورا

زیر مجموعه‌هامطالب


دکتر خرازی در گفتگو با رادیو بین المللی فرانسه:
هیچ کس در ایران حاضر به گفتگو با ترامپ نیست

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: سیاست اعلامی تیم کاخ سفید، تغییر نظام سیاسی ایران است؛ دلیلی ندارد با چنین مجموعه‌ای وارد مذاکره شویم.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در گفتگو با لوموند:
آیا می‌پذیرید برای کشیدن همه دندان‌های‌تان مذاکره کنید؟

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران در گفتگو با روزنامه لوموند تاکید کرد ایران دو ماه به اروپایی‌ها برای عمل به وعده‌هایشان مهلت داده است.
دکتر خرازی در دیدار رئیس مجمع رهبران برای صلح:
نجات برجام وابسته به جبران تعلل اروپا

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به تحولات برجام و تصمیم اخیر ایران در قبال این توافق اظهار داشت: نجات برجام بستگی به تلاش اروپا طی دو ماه آینده برای جبران تعلل گذشته خود در اجرای تعهداتش دارد.
دکتر خرازی در گفتگو با نشریه فرانسوی اکسپرس:
برجام نیازمند شوک‌درمانی

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی توافق هسته‌ای برجام را بیماری خواند که با تجویزهای مناسب می‌توان آن را درمان کرد و اکنون نوعی شوک برای آن قابل تجویز است.
دکتر خرازی در مصاحبه با شبکه خبری فرانس24:
اروپا تاخیر برجامی خود را جبران کند

شورای راهبردی آنلاین – گفتگو: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: اگر آمریکا بخواهد به هر نحوی مداخله نظامی کند، ایران برای پاسخ‌گویی محکم کاملا آماده است و آمریکایی‌ها هم خودشان این را به‌خوبی می‌دانند.
دکتر خرازي در ديدار دبیر دولت در وزارت امور خارجه فرانسه:
اجرای تعهدات برجامی اروپا، آزمون بزرگ استقلال

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: اجرای تعهدات اروپا در برجام و تسریع در فراهم ساختن شرایط بهره‌مندی ایران از مبادلات اقتصادی و تجاری با اروپا، آزمایش بزرگی برای استقلال اروپاست، زیرا آمریکا در تلاش است با تهدید و فشار برجام را نابود سازد و اروپا را نیز تحقیر نماید.
دکتر خرازي در اجلاس سالانه رهبران براي صلح در پاريس پيشنهاد داد
چندجانبه‌گرایی نوین

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه چندجانبه‌گرایی با اقدامات یکجانبه آمریکا با خطر نابودی روبروست، بر ضرورت آسیب‌شناسی رویکرد چندجانبه‌گرایی به سبک غربی تاکید کرد و پیشنهاد داد تلاش جمعی برای شکل‌گیری «چندجانبه‌گرایی نوین» صورت گیرد.
دکتر خرازی در دیدار وزیر خارجه اسبق فرانسه:
راهبرد ترامپ؛ اختلاف‌افکنی در اروپا و نابودی برجام

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی اظهار داشت: استراتژی رئیس‌جمهور کنونی آمریکا ازیک‌طرف ایجاد اختلاف در اروپا و جلوگیری از انسجام آن و از طرف دیگر نابودی برجام است.
دکتر خرازی در نشست با حضور مسئولان برخی اندیشکده‌های مهم فرانسه:
دعوت به مذاکره ترامپ تبلیغاتی و غیرقابل اعتناست

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی مواضع سیاسی اروپا در قبال برجام را زمانی ارزشمند دانست که نتیجه عملی در بر داشته باشد و ادعای رئیس جمهور آمریکا برای تلاش در جهت مذاکره با ایران را سوءاستفاده تبلیغی و غیرقابل اعتنا توصیف کرد.
دکتر خرازی در دیدار رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ملی فرانسه:
فرصت محدود اروپا برای جلوگیری از مرگ برجام

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به تصمیم ایران برای تعلیق مرحله‌ای تعهدات خود و در نظر گرفتن فرصت 60 روزه برای طرف‌های مقابل در توافق هسته‌ای برجام گفت: فرصت خوبی برای اروپاست که با تسریع در اجرایی کردن اینستکس، کندی اقدام گذشته خود را جبران و از مرگ برجام جلوگیری کند.
در جمع دانشگاهیان ازبکستان
تاکید دکتر خرازی بر همکاری ایران و ازبکستان برای احیای تمدن اسلامی

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی همکاری ایران و ازبکستان را برای احیای تمدن اسلامی ضروری خواند و گفت گسترش مراودات دو طرف تحقق این هدف را میسر می‌سازد.
معاون اول سنای ازبکستان در دیدار دکتر خرازی:
مشکلات بین‌المللی بدون کمک ایران حل نمی‌شود

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که در تاشکند، پایتخت ازبکستان، به سر می‌برد در محل مجلس سنا و مجلس قانون‌گذاری آن کشور دیدارهای جداگانه‌ای با معاونان روسای دو مجلس داشت.
دکتر خرازی در دیدار با وزیر امور خارجه ازبکستان:
استقبال از سیاست ازبکستان برای احیای تمدن اسلامی

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: بایستی ایران و ازبکستان هویت فرهنگی مشترک خود را بشناسند و برپایه آن تمدن نوین خود را پایه گذاری نمایند.
دکتر خرازی در دیدار با رئیس موسسه شرق‌شناسی آکادمی علوم روسیه:
هدف آمریکا از تحریم ایران محقق نمی‌شود

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به سابقه چهل ساله تحریم ایران از سوی آمریکا تصریح کرد: ایرانی‌ها این بار هم از تحریم سربلند بیرون خواهند آمد و آمریکا به هدفش نائل نخواهد شد.
دکتر خرازی در دیدار رئیس کمیته بین‌الملل مجلس سنای فدراسیون روسیه:
ایران ناچار از واکنش مقتضی به بدعهدی‌های برجامی

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: متأسفانه برجام تاکنون منفعتی برای ایران نداشته است؛ لذا در شرایطی قرار دارد که ناچار است در برابر بی تعهدی دیگران واکنش مقتضی را داشته باشد.
دکتر خرازی با سخنرانی در مرکز ابن خلدون قطر مطرح کرد
گفتگوی درون تمدن اسلامی به مثابه یک راهبرد

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: رجوع به «تمدن اسلامی» در جهان اسلام امروز پاسخی شایسته به بحران هویتی است که مجموعه ملل اسلامی از آن رنج می‌برند.
دکتر خرازی در دیدار هیئت فرانسوی:
تشدید حساسیت‌ها به اف‌ای‌تی‌اف در ایران

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: با توجه به رویکردهای همراه با فشار غرب، حساسیت شدیدی در ایران در خصوص FATF وجود دارد.
رئیس شورا در دیدار با هیئتی از روسیه:
همکاری ایران و روسیه علیه یکجانبه‌گرایی آمریکا

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: همکاری‌های جدی ایران و روسیه علیه تروریسم و بی ثباتی در منطقه یک امر حیاتی است.
رئيس شوراي راهبردي روابط خارجي مطرح کرد
پیشنهاد ایران برای صلح در منطقه

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: منطقه هم از این همه کشتار و تجاوزگری که در خود می‌بیند، خسته شده؛ جمهوری اسلامی ایران طرح‌ها و پیشنهادهایی برای پایان دادن به این وضعیت دارد.
سخنرانی دکتر سید کمال خرازی در موسسه مطالعاتی الجزیره
بصیرت سیاسی و همکاری منطقه‌‌ای

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ایران‌هراسی واهی طراحی‌شده از سوی آمریکا، نه‌تنها منجر به غارت ثروت کشورهای عربی شده، بلکه عادی‌سازی روابط آن‌ها با رژیم صهیونیستی را در پی داشته است.ارتباط نزدیک رژیم سعودی با رژیم صهیونیستی خیانت به ملت فلسطین

ارتباط نزدیک رژیم سعودی با رژیم صهیونیستی خیانت به ملت فلسطین

شورای راهبردی آنلاین – یادداشت: دونالد ترامپ و نتانیاهو اعتقاد دارند بدون همکاری رسمی عربستان امکان اجرایی شدن طرح معامله قرن وجود ندارد.