فهرست

خبرهای شورا


سخنرانی دکتر خرازی در سیکا- پکن 28-29 ژوئن 2017
همکاری های ضدتروریستی؛ علائم و دلایل ریشه ای

شورای راهبردی آنلاین- رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد متاسفانه بعضی از کشورهای منطقه خاورمیانه از گروه های تروریستی بعنوان ابزاری برای پیشبرد اهداف خود در منطقه بهره می گیرند و غرب نیز با دخالت های نظامی در عراق و سوریه و لیبی فضاهای گسترده ای را برای فعالیت گروههای تروریستی بوجود آورده است.
گزارش تصویری
سخنرانی دکتر خرازی در نشست سیکا - پکن

دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در نشست امروز سیکا - پکن به ایراد سخنرانی پرداحتند. در ادامه، گزارش تصویری این نشست از نظرتان می‌گذرد.
سخنرانی دکتر خرازی در سیکا- پکن 28-29 ژوئن 2017
مهندسی توسعه اقتصادی و امنیت منطقه ای با ایجاد کمربند و جاده ابریشم

شورای راهبردی آنلاین- رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد نقش موثری را در اجرای طرح راه ابریشم جدید یا طرح یک کمربند و یک جاده برعهده بگیرد.
گزارش تصویری
نشست خبری دکتر خرازی در حاشیه اجلاس صلح جهانی پکن

شورای راهبردی آنلاین: دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در حاشیه اجلاس صلح جهانی پکن امروز نشستی با خبرنگاران داشت. در ادامه، گزارش تصویری این نشست از نظرتان می‌گذرد.
دکتر خرازي در نشست با خبرنگاران در حاشيه اجلاس صلح جهانی پکن:
هیچ هژمونی را در منطقه نمی‌پذیریم

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با انتقاد از رفتارهای سعودی تصریح کرد: ما علاقه‌مند به آرامش در منطقه غرب آسیا هستیم و هیچ‌گونه هژمونی را نمی‌پذیریم.
دکتر خرازی در مجمع جهانی «امنیت بین‌المللی و روند ضد جهانی‌شدن»:
جهانی شدن به ضد جهانی شدن تبدیل شده است

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: جهانی شدن موجب ظهور افراط‌گرایی و مشکلات امنیتی برخی در جوامع و عقب‌ماندگی اقتصادی و رشد ملی‌گرایی و افراطی‌گرایی برای قدرت‌های اقتصادی از جمله آمریکا را به دنبال داشته است.
متن کامل سخنرانی دکتر خرازی در مجمع صلح جهانی- پکن

شورای راهبردی آنلاین: دکتر خرازی، رییس شورای راهبردی روابط خارجی ایران در مجمع صلح جهانی پکن گفت: ویژگی امنیت بین الملل در قرن بیست و یکم ارتباط تنگاتنگ جهانی شدن با کاهش رشد اقتصادی، رشد تروریسم و ملی ­گرایی افراطی است.
ارزیابی دکتر خرازی از اهداف عربستان برای فشار به قطر

شورای راهبردی آنلاین: نتیجه پروژه فشار عربستان به قطر تبرئه خود به عنوان اصلی ترین حامی تروریسم و خدمت به اسراییل است.
سفير ترکيه در ايران و سفير سابق کشورمان در ترکيه در نشست شورا بررسي کردند
شراکت به جای رقابت؛ ضرورت امروز روابط ترکیه با ایران

شورای راهبردی آنلاین: سایت شورای راهبردی روابط خارجی با حضور سه دیپلمات به بررسی تأثیرات ژئوپلیتیکی منطقه بر روابط ایران و ترکیه پرداخت؛ روابطی که در سال‌های اخیر نگرانی‌هایی را برانگیخته و از نظر سفیر ترکیه در ایران و سفیر سابق‌مان در ترکیه نیازمند بازنگری و تجدید شراکت‌ها به جای رقابت‌هاست.
گزارش تصویری
سخنرانی سفیر ترکیه و سفیر سابق مان در ترکیه در شورا

شورای راهبردی آنلاین: رضا هاکان تکین، سفیر ترکیه در جمهوری اسلامی ایران، علیرضا بیگدلی، سفیر سابق مان در ترکیه و عبدالرضا فرجی راد، استاد دانشگاه عصر امروز در شورای راهبردی روابط خارجی درباره روابط ایران و ترکیه و افق های پیش رو سخنرانی کردند. گزارش تصویری این جلسه در ادامه از نظرتان می گذرد.
متن کامل سخنرانی وزیر دفاع سابق و رییس موسسه مطالعات امنیتی و اروپایی اتریش
ایران کلید ثبات منطقه است

شورای راهبردی آنلاین: وزیر دفاع سابق اتریش در خصوص آینده اروپا اظهار داشت: وضعیت اروپا با ظهور ترامپ در دوره‌ای جالب و بسیار تعیین کننده برای اروپا قرار دارد. فرانسه، آلمان و انگلستان سه کشور بزرگ اروپا هستند که انتخابات ریاست جمهوری را پیش رو دارند که نتیجه آن بسیار تعیین کننده خواهد بود. چالش های امنیتی از جمله کریمه، اوکراین، گرجستان و ارمنستان، روسیه را بسیار تحریک پذیر کرده و سبب شده است تا هر گونه اقدام اروپا برای پذیرش کشورهای حوزه بالکان در اتحادیه اروپا با واکنش روسیه همراه باشد.
دکتر خرازی در دیدار وزیر دفاع سابق اتریش:
ایران همیشه حامی حکومت های مستقر بوده، نه بی ثباتی شان

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با انتقاد از ساختارهای موجود بین المللی گفت: با وضعیت عجیبی روبرو هستیم؛ برای نمونه عربستان سعودی به سازمان ملل پول می دهد و از فهرست ناقضان حقوق بشر خارج می شود.
دیدار دکتر خرازی با رئیس اندیشکده اتریشی

شورای راهبردی آنلاین: دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی عصر امروز با دکتر ورنر فاسلابند، رئیس موسسه مطالعات امنیتی و اروپایی اتریش (AIES) دیدار کرد. پس از این دیدار جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ برگزار شد. در ادامه گزارش تصویری این نشست از نظرتان می گذرد.
دعوت به نشست سخنرانی رئیس اندیشکده اتریشی

شورای راهبردی آنلاین: شورای راهبردی روابط خارجی ساعت 17:15 روز دوشنبه 11 اردیبهشت میزبان سخنرانی دکتر ورنر فاسلابند، رئیس موسسه مطالعات امنیتی و اروپایی اتریش (AIES) است.
متن کامل سخنرانی وزیر مشاور در وزارت امور خارجه و وزارت دفاع سنگاپور

شورای راهبردی آنلاین: محمد مالکی عثمان، وزیر مشاور در وزارت امور خارجه و وزارت دفاع سنگاپور در خصوص راهبرد توسعه سنگاپور در دهه های گذشته اظهار داشت: سنگاپور از لحاظ منابع طبیعی بسیار فقیر است به طوری که مجبور است آب آشامیدنی خود را وارد کند اما توجه به مزیت موقعیت جغرافیایی سبب شده سنگاپور در مسیر توسعه و بالندگی قرار بگیرد و در پرتو همکاری های منطقه ای نقش مهمی در اقتصاد جهانی ایفا کند.
وزیر مشاور در وزارت امور خارجه سنگاپور در دیدار دکتر خرازی:
امکان ارتقای شگرف همکاری های ایران و سنگاپور

شورای راهبردی آنلاین: وزیر مشاور در وزارت امور خارجه و وزارت دفاع سنگاپور گفت: تجربه های ایران در زمینه مقابله با تروریسم می تواند برای کشورهای منطقه جنوب آسیا مفید باشد.
گزارش تصویری
سخنرانی وزیر مشاور در وزارت خارجه و وزارت دفاع سنگاپور در شورا

شورای راهبردی آنلاین: محمد مالکی عثمان، وزیر مشاور در وزارت خارجه و وزارت دفاع سنگاپور بعدازظهر امروز در شورای راهبردی روابط خارجی سخنرانی کرد. گزارش تصویری این نشست در ادامه مطلب از نظرتان می گذرد.
گزارش تصویری
دیدار دکتر خرازی با وزیر مشاور در وزارت خارجه و وزارت دفاع سنگاپور

شورای راهبردی آنلاین: دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی بعدازظهر امروز با محمد مالکی عثمان، وزیر مشاور در وزارت امور خارجه و وزارت دفاع سنگاپور دیدار کرد. در ادامه مطلب، گزارش تصویری این دیدار، از نظرتان می گذرد.
سایت شورای راهبردی روابط خارجی برگزار می کند
نشست «جایگاه ژئوپلیتیکی و راهبرد توسعه در سنگاپور و شرق آسیا»

شورای راهبردی آنلاین: سایت شورای راهبردی روابط خارجی روز شنبه 19 فروردین میزبان سخنرانی محمد مالکی عثمان، وزیر مشاور در امور خارجه و وزیر دفاع سنگاپور است.
گزارش تصویری سفر دکتر خرازی به هند

شورای راهبردی آنلاین: دکتر سید کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در سفری که در چند روز اخیر به‌اتفاق هیئت همراه به هندوستان داشت با بعضی از مسئولان این کشور ازجمله وزیر مشاور در امور خارجی، روسای مؤسسات راهبردی و کارشناسان ارشد سیاسی و نظامی این مراکز به بحث و گفتگو نشست. در ادامه، گزارش تصویری این سفر آمده است.پیام‌ منطقه‌ای حمله موشکی سپاه به  تروریست‌ها در سوریه

پیام‌ منطقه‌ای حمله موشکی سپاه به تروریست‌ها در سوریه

شورای راهبردی آنلاین- گفتگو:معاون اسبق عربی و آفریقایی وزارت خارجه ایران گفت: ما بار دیگر به همسایگان خود این پیام را می‌دهیم که امنیت و اقتدار ما برای آنها نعمت است و کشورهای منطقه نیازی به دخالت قدرت‌های بیگانه ندارند.