فهرست

خبرهای شورا


دکتر خرازی در مصاحبه با سایت شورا بررسی کرد
افق‌های راهبردی در سال 97

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی سال پیش رو را سالی پر از پرونده‌های مهم برای روابط خارجی کشور می‌داند؛ از برجام گرفته تا تحولات منطقه‌ای.
اختتامیه دوره کارگاه آینده در شورای راهبردی روابط خارجی

شورای راهبردی آنلاین: دوره تخصصی و کارگاهی آینده پژوهی که به همت شورای راهبردی روابط خارجی و میزبانی آن برای دانشجویان دکترای حوزه علوم سیاسی و روابط بین الملل برگزار گردیده بود، روز یکشنبه 20 اسفند ماه به کار خود پایان داد.
داعش تهدیدی برای امنیت بین‌الملل است

شورای راهبردی آنلاین - رسانه ها: دبیر شورای راهبردی روابط خارجی با بیان این‌که «داعش تهدیدی برای امنیت بین‌الملل است»، گفت: بخشی از قدرت‌های جهانی خواستند تا داعش شکل بگیرد و این اتفاق افتاد که فرصتی برای آن‌ها و تهدیدی برای منطقه شد اما ضرورت دارد که بهتر آن را شناخت تا بتوانیم بهتر با آن مبارزه کنیم.
رونمایی از کتاب "داعش تهدیدی برای امنیت بین‌المللی"

شورای راهبردی آنلاین: مراسم رونمایی از کتاب "داعش تهدیدی برای امنیت بین‌المللی" در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می‌شود.
دکتر خرازی در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه تصریح کرد:
ضرورت معرفی اسلام اصیل در برابر وهابیت

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: حرکت سال های اخیر عربستان در راستای ایدئولوژی وهابیت درست عکس تقریب مذاهب اسلامی است و بنابراین باید تلاش کنیم در خلاف جهت آن و تلاش های مرتجعین، اسلام اصیل را معرفی کنیم.
گزارش تصویری
دیدار دکتر خرازی با هیئت بلندپایه مذهبی سوریه

شورای راهبردی آنلاین: دکترسید کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی صبح امروز با محمد عبد الستار السید، وزیر اوقاف سوریه و حدود 30 تن از علمای برجسته این کشور دیدار کرد. گزارش تصویری این دیدار را می توانید در ادامه مطلب مشاهده کنید.
کتاب داعش، تهدیدی برای امنیت بین‌المللی

شورای راهبردی آنلاین: کتاب "‌داعش،‌ تهدیدی برای امنیت بین‌المللی"‌ با ترجمه پرویز قاسمی از سوی انتشارات دانشگاه امام صادق علیه السلام و با همکاری شورای راهبردی روابط خارجی تدوین و وارد بازار نشر شد.
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در دیدار سفیر جدید نروژ تشریح کرد:
شرط تداوم تعهد ایران به برجام

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تصریح کرد: تا زمانی که اروپا به برجام متعهد باشد و جریان فعالیت‌های اقتصادی ادامه یابد، ایران نیز به برجام متعهد خواهد بود.
دکتر خرازی در دیدار با وزیر امور خارجه سوریه:
باید حاکمیت به تمام سرزمین سوریه برگردد

شورای راهبردی آنلاین: به رغم پیروزی های اخیر در صحنه میدانی، باید تلاش هایی صورت پذیرد که حاکمیت به تمام سرزمین سوریه برگردد و قوانین طوری تنظیم شود که آینده درازمدت سوریه مدنظر قرار گیرد.
دکتر خرازی در دیدار با بشار اسد اظهار داشت
دشمنان سوریه دست از توطئه برنخواهند داشت

شورای راهبردی آنلاین: دکتر خرازی در دیدار با بشار اسد گفت: دشمنان سوریه و جبهه مقاومت دست از توطئه های خود برنخواهند داشت و لازم است در دوران بازسازی سوریه به توطئه های دشمن و بویژه توطئه بعضی از کشورهای منطقه توجه جدی بعمل آید.
دکتر خرازی: غرب به دنبال فتنه‌گری جدید در سوریه است

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران گفت که موفق نشدن دشمنان درصحنه نظامی علیه سوریه به معنای پایان توطئه نیست و غرب به دنبال فتنه جدید دیگری است.
دکتر خرازی: حضور آمریکا در خاک سوریه غیرقانونی است

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: دکتر « سیدکمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران تاکید کرد که حضور آمریکا در خاک سوریه کمکی به صلح در این کشور نمی کند و جمهوری اسلامی ایران این حضور را غیرقانونی می داند.
در همایش ایران و اعراب در بیروت ارائه شد
پیشنهادهای دکتر خرازی برای مقابله با توطئه‌های مداوم رژیم صهیونیستی

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: گرچه حمایت ایران از سوریه و عراق هزینه‌ها و فشارهای سنگینی را برای ایران در برداشت، ولی باید دانست که تحمل این هزینه‌ها و فشارها برای مقابله با اسراییل و سلطه غرب بر منطقه و در دفاع از کشورهای اسلامی بود.
با حضور سفیران سوئد، ایتالیا و انگلیس در شورا بررسی شد
نگاه اروپایی به تحولات ژئوپلیتیک در غرب آسیا

شورای راهبردی آنلاین: باور اروپا این است که باید از اجرای توافق هسته‌ای موسوم به برجام حمایت کند و چنانچه رئیس جمهور آمریکا 22 دی تصمیم به لغو این توافق بگیرد، خطای بزرگی مرتکب خواهد شد.
سفیر انگلیس در ایران در نشست «اروپا و تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا»:
در امور داخلی ایران مداخله نمی‌کنیم

شورای راهبردی آنلاین: سفیر انگلیس در ایران می‌گوید نسبت به برخی پوشش‌های خبری رسانه‌های انگلیسی درباره ناآرامی‌های اخیر ایران نگران است و موضع دولت بریتانیا این است که موضوعات داخلی ایران مربوط به این کشور است و در آن دخالتی نمی‌کند.
سفیر ایتالیا در تهران در نشست «اروپا و تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا» تأکید کرد:
ضرورت حفظ برجام

شورای راهبردی آنلاین: سفیر ایتالیا در تهران گفت: معتقد هستیم تصمیم دونالد ترامپ درباره لغو یا تداوم برجام نمی‌تواند تغییر چندانی ایجاد کند، زیرا برجام، توافقی بین‌المللی است و باید آن را حفظ کنیم.
سفیر سوئد در تهران در نشست «اروپا و تحولات ژئوپلیتیک غرب آسیا» تشریح کرد:
خطای بزرگ برجامی آمریکا

شورای راهبردی آنلاین: سفیر سوئد در تهران معتقد است: آمریکایی‌ها در صورت تمدید نکردن تعلیق تحریم‌های ایران، خطای بزرگی مرتکب می‌شوند و در صورت وقوع چنین احتمالی، آنچه اهمیت می‌یابد واکنش تهران خواهد بود.
مدیرکل شورای راهبردی در نشست «اروپا و تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا» تحلیل کرد
اهمیت عکس‌العمل اروپا به تصمیم برجامی ترامپ

شورای راهبردی آنلاین: مدیرکل شورای راهبردی روابط خارجی معتقد است چنانچه رئیس جمهور آمریکا تصمیم به لغو برجام بگیرد، عکس‌العمل اروپایی‌ها مهم خواهد بود، زیرا شکست برجام موجب می‌شود دیگر هیچ کشوری به توافق‌های بین‌المللی اعتماد نخواهد کرد.
دکتر خرازی:
سیاست ایران حمایت از کشورها و جلوگیری از فروپاشی نظام های مستقر است

شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: رییس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران حمایت از کشورهای مستقر و جلوگیری از فروپاشی نظام های مستقر و تجزیه کشورهای منطقه است، ما چنین سیاستی را همواره دنبال کرده ایم و برای گفت و گو با کشورهای منطقه برای کاهش تنش ها و ایجاد ثبات و امنیت بیشتر آماده هستیم.
اگر دشمنی ها و برجام نبود کاستی های بانک ها دیده نمی شد

شورای راهبردی آنلاین- خبرهای شورا: ابراهیم شیبانی رییس کل اسبق بانک مرکزی معتقد است بسیاری از مشکلات تعاملی بانکی با بخش خارجی بیش از آن که ریشه در قوانین داشته باشد به دشمنی ها با ایران باز می گردد. او می گوید اگر مشکل دشمنی نداشتیم و بحث برجام نبود، برخی ضعف های بانکی اصلا دیده نمی شد.