فهرست

خبرهای شورا

زیر مجموعه‌هامطالب


وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد:
جبهه مشترک اروپا برای حفظ برجام

شورای راهبردی آنلاین: وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد اروپا در مقابل تصمیم رئیس جمهور ترامپ برای خروج از توافق هسته ای، توانست یک جبهه مشترک ایجاد کند تا این توافق را که اروپا به طور فعالانه در مذاکرات آن نقش ایفا کرده است، حفظ نماید، چرا که این توافق امنیت جامع را حفظ می‌کند.
دکتر خرازی در دیدار از موسسات مطالعات بین المللی چین:
حفظ برجام به شرط عبور از تحریم‌ها

شورای راهبردی آنلاین: دکتر سیدکمال خرازی تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد با وجود خروج غیرقانونی آمریکا از این توافق، دیگر اعضای عضو توافق کمک کنند تا ایران بتواند تحریم‌های تحمیلی آمریکا را پشت سر بگذارد، چرا که در صورت عدم تحقق توافقنامه طبیعی است که ماندن ایران در برجام بی‌فایده خواهد بود.
دکتر خرازی ادعای امیرانتظام را تکذیب کرد

شورای راهبردی آنلاین: دکتر خرازی در سخنانی ادعای عباس امیرانتظام درباره جعل امضای آقای قطب زاده و یا دعوت ساختگی از وی را تکذیب کرد.
گزارش تصویری
کنفرانس خبری دکتر خرازی در هفتمین مجمع جهانی صلح در پکن

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با حضور در کنفرانس خبری هفتمین مجمع صلح جهانی در پکن به سوالات خبرنگاران رسانه ها و خبرگزاری های خارجی درباره مسائل مختلف منطقه ای و بین المللی پاسخ داد.
گزارش تصویری
سخنرانی دکتر خرازی در هفتمین مجمع صلح جهانی در پکن

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی امروز با حضور در هفتمین مجمع صلح جهانی در پکن به سخنرانی درباره موضوعات مختلف منطقه‌ای از جمله راهکارهای مقابله بین‌المللی با تروریسم پرداخت.
دکتر خرازی در هفتمین مجمع جهانی صلح پکن بررسی کرد
مقابله بین‌المللی علیه تروریسم و دوره پسا داعش

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با تبیین راهبرد درازمدت عربستان برای ترویج وهابیت و چگونگی شکل‌گیری گروه داعش و امثال این گروه تروریستی تکفیری، درباره افزایش فعالیت‌های داعش در افغانستان و خطرات آن برای ایران، چین، روسیه و پاکستان هشدار داد.
با حضور رئیس شورای راهبردی روابط خارجی برگزار شد
گشایش هفتمین مجمع صلح جهانی در پکن

شورای راهبردی آنلاین: هفتمین مجمع جهانی صلح از امروز با موضوع «ایجاد اجتماع امنیتی: برابری، انصاف و عدالت» در پکن گشایش یافت.
دکتر خرازی در ملاقات با رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان تشريح کرد:
عوامل مهم بی‌ثباتی غرب آسیا

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با تاکید بر نقش ثبات‌ساز کشورمان در منطقه گفت: دخالت بیگانگان از یک سو برای بی‌ثبات‌سازی کشورها و رفتار زورگویانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در مورد فلسطینی‌‌ها، از عوامل مهم بی‌ثباتی غرب آسیاست.
دکتر خرازی با سخنرانی در بنياد کوربر مطرح کرد
شروط ایران برای باقی ماندن در برجام

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تصریح کرد: اگر بسته پیشنهادی اروپا نیازهای ما را برآورده کند، ما هم در برجام خواهیم ماند و اگر اروپا نتواند اقدامات موثری در رفع نیازهای ایران و از جمله سرمایه‌گذاری، انتقال گاز و فروش نفت انجام دهد، باقی ماندن ایران در برجام بی‌فایده است.
گزارش تصویری
سخنرانی دکتر خرازی در بنیاد مطالعاتی کوربر آلمان

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی صبح امروز با حضور در بنیاد مطالعاتی آلمانی «کوربر» در برلین به سخنرانی درباره نقش منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
سخنراني رئيس شوراي راهبردي روابط خارجي در بنياد مطالعاتي کوربر
پیش‌بینی بحران‌های شدیدتر برای غرب آسیا

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: ایران تلاش کرده است نقشی ثبات‌آفرین در منطقه و در حوزه پیرامونی خود داشته باشد و این در حالی است که برخی از کشورهای منطقه‌ که از حمایت قدرت‌های فرامنطقه‌ای نیز برخوردارند، با حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه‌های تندروی سلفی و تکفیری و آموزش آن‌ها در داخل و خارج از کشور نقش بی‌ثبات کننده خود را به اثبات رسانده‌اند.
دکتر خرازی در دیدار وزیر مشاور امور خارجی وزارت خارجه آلمان:
نوبت اقدامات عملی اروپا برای حفظ برجام

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: موضوع مهم در مقطع کنونی، تبدیل اراده سیاسی اروپا در حمایت از برجام، به اقدامات عملی در راستای اجرای برجام است، به‌طوری که منافع ایران از برجام تأمین شود.
دکتر خرازی در دیدار وزیر خارجه اسبق آلمان مطرح کرد:
نقش راهبرد ضدتحریمی اروپا در حفظ برجام

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تصریح کرد: تعهد ایران به برجام به راهبرد اروپا برای مقابله با تحریم‌های آمریکا بستگی دارد.
نشست تبيين ژئوپليتيکي روابط ايران و فرانسه
زمینه‌های همکاری ایران و فرانسه

شورای راهبردی آنلاین: پیشنهاد نظام جدید امنیت منطقه‌ای، بررسی سمت و سوی تحولات ژئوپلیتیکی در منطقه، موانع روابط ایران و فرانسه و راهکارهای رفع آنها و امکان تبادل رسانه‌ای میان ایران و فرانسه در نشست تبیین ژئوپلیتیکی روابط ایران و فرانسه به بحث گذاشته شد.
گزارش تصویری
سخنرانی دکتر خرازی در نشست تبیین ژئوپلیتیکی روابط ایران و فرانسه

شورای راهبردی آنلاین: دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی صبح امروز در نشست تبیین ژئوپلیتیکی روابط ایران و فرانسه سخنرانی کرد. گزارش تصویری این نشست در ادامه مطلب از نظرتان می گذرد.
دکتر خرازی در نشست تبیین ژئوپلیتیکی روابط ایران و فرانسه مطرح کرد
بایسته های اصلاح خطای راهبردی اروپا در خاورمیانه

شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی راه خروج از بحران یمن را گفتگو میان قدرت های منطقه و ایفای نقش جدی تر سازمان ملل در این قضیه دانست و با تاکید بر آمادگی جمهوری اسلامی برای رفع این بحران، شرط نخست پایان درگیری در یمن را قطع حمایت تسلیحاتی از متجاوزان به این کشور به ویژه از سوی اروپا دانست.
دکتر خرازی در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی ایل مانیفستو:
لزوم مقاومت اروپا در برابر یکجانبه گرایی آمریکا

شورای راهبردی آنلاین: دکتر خرازی تاکید کرد تنها راه مقابله با تحریمها، مقاومت در برابر امریکاست. اینجا بحث کمک به ایران نیست بلکه بحث خود کشورهای اروپایی است. کشورهای اروپایی با حمایت از برجام از استقلال و حاکمیت و عزت خودشان دفاع می کنند. اینجا صرفأ بحث ابعاد اقتصادی خروج امریکا از برجام و وضع تحریم های جدید مطرح نیست، بلکه بحث امنیت خود اروپا مطرح است. اروپا از مکانیسمها و امکانات برای مقابله با تحریمها برخوردار است. اما امروز این امنیت اروپاست که به دلیل رفتار یک جانبه گرایانه امریکا به مخاطره می افتد.
دکتر خرازی در مصاحبه با خبرگزاری افه اسپانیا:
امکان اروپا برای دور زدن تحریم های آمریکا

شورای راهبردی آنلاین: شرکت هایی که علاقمند به کار در بازار بزرگ ایران هستند باید به دنبال راه هایی برای حفظ این بازار باشند.
Iranian nuclear envoy states it is possible to avoid US economic sanctions

those companies that are interested in working in the large Iranian market must be looking for ways to maintain this market
دکتر خرازی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی هیسپان تی . وی:
مکانیسم های اروپایی برای حفظ برجام

شورای راهبردی آنلاین: دکتر خرازی در مصاحبه با شبکه هیسپان تی . وی تاکید کرد آینده روابط ایران با اتحادیه در شرایط فعلی به تصمیم اروپا متمرکز است که چگونه در مورد برجام تصمیم گیری خواهد کرد.دلایل بی‌اعتمادی به آمریکا

دلایل بی‌اعتمادی به آمریکا

شورای راهبردی آنلاین: رییس شورای راهبردی روابط خارجی امکان هرگونه مذاکره با آمریکا را رد کرد و گفت: تجربه ایران در مذاکره با آمریکا نشان می‌دهد واشنگتن به گفت‌وگوهایی که انجام می‌دهد و اسنادی که خودش امضا می‌کند، پایبند نیست.