فهرست

گرفتاری متحدان آمریکا به دلیل تحریم‌های تسلیحاتی بر ضد روسیه

سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۱۱ ق.ظ

گرفتاری متحدان آمریکا به دلیل تحریم‌های تسلیحاتی بر ضد روسیه
شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:کارشناسان می‌گویند تحریم‌های آمریکا علیه صادرات تسلیحاتی روسیه باعث شده تا کشوری چون هندوستان نتواند از این کشور خرید سلاح داشته باشد و ممکن است این ممنوعیت سایر متحدان آمریکا در آسیا را نیز به دردسر بیاندازد.

براساس قانون ارائه شده از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در اوت، هر کشوری که با بخش‌های اطلاعاتی و دفاعی روسیه همکاری داشته باشد، با تحریم روبه‌رو می‌شود.

این قانون برای مجازات ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در پی الحاق شبه جزیره کریمه اوکراین در سال ۲۰۱۴، "دخالت در جنگ داخلی سوریه" و "مداخله در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا" صورت گرفته است.

اما متحدان ایالات متحده که از روسیه سلاح و تجهیزات می‌خرند، با این قانون جدید دچار مشکل می‌شوند.

نمونه واضح آن هندوستان است که به دنبال خرید پنج سیستم دفاع موشکی اس-۴۰۰ از روسیه است. این سیستم‌ها برای مقابله با موشک‌های بالستیک و رادارگریز چین و مقابله با ظرفیت‌های پاکستان قرار است خریداری شوند.

این توافق میان پوتین و نخست وزیر هندوستان به عنوان بخشی از توافق شش میلیارد دلاری دو طرف در سال ۲۰۱۶ است که حالا در هاله‌ای ابهام قرار گرفته است.

دیگر کشورهایی که از این قانون جدید تحریمی آمریکا آسیب می‌بینند، اندونزی و ویتنام هستند که می‌خواهند از روسیه سلاح بخرند اما متحد و شریک منطقه‌ای آمریکا نیز محسوب می‌شوند. جاکارتا قرارداد ۱.۱۴ میلیارد دلاری خرید جنگنده‌های سوخو را اخیرا امضا کرده، درحالیکه ویتنام به دنبال خرید بمب افکن از روسیه است.

ویتنام که جنگنده‌های نیروی هوایی‌اش سوخو-۳۰ روسیه و سیستم‌های دفاع موشکی‌اش اس-۳۰۰ هستند، به دنبال تداوم مدرنیزه کردن نیروهای دفاعی و نظامی خودش است.

منبع: ایسنا


سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۱۱ ق.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!


موضوعات مربوطه


کلمات کلیدی