فهرست

دکتر خرازی در دیدار با رئیس موسسه شرق‌شناسی آکادمی علوم روسیه:

هدف آمریکا از تحریم ایران محقق نمی‌شود

سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ

هدف آمریکا از تحریم ایران محقق نمی‌شود
شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به سابقه چهل ساله تحریم ایران از سوی آمریکا تصریح کرد: ایرانی‌ها این بار هم از تحریم سربلند بیرون خواهند آمد و آمریکا به هدفش نائل نخواهد شد.

دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که در مسکو به سر می‌برد، با ویتالی نائومکین، رئیس موسسه شرق شناسی آکادمی علوم روسیه دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در این دیدار درباره همکاری‌های دو کشور و مسائل منطقه و بین‌المللی با یکدیگر گفتگو کردند.

دکتر خرازی در این دیدار اظهار داشت: تحریم‌های آمریکا علیه ایران جدید نیست، بلکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تحریم‌های آمریکا علیه ایران آغاز شد و اخیرا فقط تشدید شده است.

وی اشاره کرد که آمریکا فکر می‌کند با تشدید تحریم‌‌ها، نظام ایران را با مشکل روبرو می‌سازد، درحالی‌که ایرانی‌ها اجازه نمی‌دهند به استقلال کشورشان لطمه‌ای وارد شود و با همبستگی بالا از منافع خود دفاع می‌کنند. ایرانی‌ها بارها در طول چهل سال گذشته این روحیه را از خود نشان داده‌اند و این بار هم از تحریم سربلند بیرون خواهند آمد و آمریکا به هدفش نائل نخواهد شد.

نائومکین هم در این دیدار اظهار داشت ایران شریک کلیدی روسیه است و نقش مهم ایران در ایجاد ثبات در سوریه انکارناپذیر است.

وی ادامه داد گفتگوهای آستانه درباره سوریه نقش مهمی در حل بحران این کشور داشته و لازم است ادامه داشته باشد.

نائومکین با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران و روسیه گفت: اقدام آمریکا غیرمسئولانه و غیرقانونی و رفتار آمریکا در قبال مسائل بین‌المللی موجب نگرانی است.

 


سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!

مطالب مرتبط


موضوعات مربوطه


کلمات کلیدی