فهرست

نگاه روس‌ها به برنامه هسته‌ای ایران

سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۴۲ ب.ظ

نگاه روس‌ها به برنامه هسته‌ای ایران
شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: بنیاد افکار عمومی روسیه در پایان ماه می نظرسنجی در خصوص نگاه مردم روسیه به برنامه هسته ای ایران انجام داد و در این پژوهش میدانی سوالاتی با این موضوع که آیا ایران کشور دوست روسیه است یا غیر دوست و یا همکاری های میان دو کشور برای کدام یک بیشتر منفعت دارد، مطرح کرد.

نتایج نظرسنجی بنیاد افکار عمومی روسیه نشان می دهد که فقط ۱۳درصد جمعیت روسیه ابراز اطمینان کردند که ایران روی ساخت سلاح هسته‌ای کار نمی‌کند و هرگز کار نکرده است.

 ۲۶درصد اطمینان دارند ایران مشغول طراحی این نوع اسلحه است، ۲۲درصد فکر می‌کنند چنین عملیاتی در کار بوده ولی حالا متوقف شده است. ۶۶درصد جمعیت روسیه ابراز اطمینان می‌کند دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای برای جهان خطرناک خواهد بود. ۱۹درصد با آنها مخالف هستند. ۴۶درصد معتقدند وجود این تسلیحات برای روسیه خطرناک خواهد بود. ۴۰درصد می‌گویند هیچ خطری مشاهده نمی‌کنند.


► به نظر شما ایران کشور دوست روسیه است یا غیر دوست؟

 ► اگر بطور اعم حرف بزنیم، همکاری ایران و روسیه برای روسیه منفعت بیشتر دارد یا برای ایران یا برای هر دو طرف به اندازه برابر بامنفعت است؟
 ► نزدیکی با ایران فواید و خطرات خود را دارد. بعضی‌ها معتقدند فواید نزدیکی با ایران از خطرات آن بیشتر است. برخی دیگر به عکس این باور دارند. کدام نقطه نظر برای شما مورد قبول تر است؟

 


► قدرت‌های برتر جهانی و از جمله روسیه در سال 2015 موافقتنامه‌ای با ایران امضا کردند. طبق این موافقتنامه در ازای ضمانت‌ عدم تولید سلاح هسته‌ای از طرف ایران کشورها متعهد شدند مجازات های اقتصادی ایران را به تدریج رفع کنند. بنظر شما ایران در جهت تولید سلاح هسته‌ای کار کرده، سابقاً کار کرده ولی حالا کار نمی‌کند یا کار نکرده و کار نمی‌کند؟

 


► به نظر شما دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای برای دیگر کشورها خطرناک خواهد بود یا خیر؟
 


► دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای برای روسیه خطرناک خواهد بود یا خیر؟
 


سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۴۲ ب.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!