فهرست

سیاست یک بام و دو هوا؛

متن دستور اجرایی ترامپ برای شکست داعش

يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۵۸ ق.ظ

متن دستور اجرایی ترامپ برای شکست داعش
شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها:ترامپ مدعی شد حملات این گروه علیه شریکان ما نیز رو به افزایش است و آمریکا باید اقدامی قاطع برای شکست دادن دولت اسلامی عراق و شام انجام دهد.

 پایگاه اینترنتی کاخ سفید اقدام به انتشار متن طرح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای شکست گروه تکفیری صهیونیستی داعش در سوریه کرد.
در این طرح آمده است: 
موضوع: طرح برای شکست دادن دولت اسلامی عراق و شام
دولت اسلامی و عراق و شام تنها تهدید ناشی از تروریسم اسلامی افراطی پیش روی آمریکا محسوب نمی شود، بلکه این تهدید از جمله شریرترین و تهاجمی ترین تهدیدها قلمداد می شود. این گروه همچنین در تلاش برای ایجاد کشور مخصوص خود است که آن را یک «خلافت» می نامد. اما هیچ گونه سازگاری یا مذاکره ای با این گروه در کار نخواهد بود. به همین دلایل، من هدایت دولت خود را برای پیشبرد یک طرح جامع به منظور شکست دادن دولت اسلامی عراق و شام بر عهده دارم.
داعش مسئول قتل خشونت آمیز شهروندان آمریکایی در خاورمیانه (غرب آسیا) از جمله گردن زدن جیمز فولی، استیون سوتلوف و پیتر عبدالرحمن کاسینگ و همچنین کشته شدن کایلا مولر محسوب می شود. 
علاوه بر این، داعش سبب تحریک انجام حملاتی در آمریکا از جمله حمله ماه دسامبر سال دو هزار و پانزده در سن برناردینو کالیفرنیا و حمله ژوئن سال دو هزار و شانزده در اورلاندو فلوریدا شده است. دولت اسلامی عراق و شام در شماری از حملات تروریستی در کشورهای هم پیمان ما دست داشته است که طی آنها، آمریکایی ها زخمی یا کشته شده اند، از قبیل  حمله نوامبر سال دو هزار و پانزده در پاریس فرانسه، حمله مارس سال دو هزار و شانزده در بروکسل بلژیک، حمله ژوئیه دو هزار و شانزده در نیس فرانسه و حمله دسامبر سال دو هزار و شانزده در برلین آلمان.
دولت اسلامی عراق و شام در شماری از کمپین های نظام مند آزار و اذیت و کشتار در مناطقی که وارد آنها می شود یا کنترلشان را در دست دارد، مشارکت دارد. اگر دولت اسلامی عراق و شام همچنان بر سر قدرت باقی بماند، تهدیدی که از این گروه نشأت می گیرد افزایش خواهد یافت. ما می دانیم این گروه برای توسعه قابلیت تسلیحات شیمیایی تلاش کرد. این گروه همچنان به افراطی کردن شهروندان ما ادامه می دهد و حملات این گروه علیه هم پیمانان و شریکان ما نیز رو به افزایش است. آمریکا باید اقدامی قاطع برای شکست دادن دولت اسلامی عراق و شام انجام دهد. 
- بخش یک: سیاست: شکست دادن دولت اسلامی عراق و شام سیاست آمریکا محسوب می شود.
- بخش دو: هماهنگی سیاسی: هماهنگی سیاسی، راهنمایی، حل و فصل مناقشه، و بازنگری های دوره ای در زمینه عملکرد و برنامه های اعلام شده در این تفاهم نامه باید از طریق روند بین سازمانی تعیین شده در تفاهم نامه امنیت ملی ریاست جمهوری در روز بیست و هشتم ژانویه سال دو هزار و هفده (سازمان شورای امنیت ملی و شورای امنیت داخلی) یا هر جایگزین دیگری، ارائه شود.
-توسعه یک طرح جدید برای شکست دادن دولت اسلامی عراق و شام باید فورا آغاز شود.
- ظرف سی روز، پیش نویس اولیه طرح برای شکست دادن دولت اسلامی عراق و شام باید توسط وزیر دفاع به رئیس جمهور ارائه شود.
- این طرح باید شامل:
1) یک راهبرد جامع و طرح هایی به منظور شکست دادن دولت اسلامی عراق و شام باشد؛
2) شامل ایجاد تغییراتی در قوانین مرتبط با تعامل در آمریکا و دیگر سیاست های محدود کننده آمریکا شود که فراتر از ملزومات قوانین بین المللی در ارتباط با استفاده از زور علیه دولت اسلامی عراق و شام است؛
3) باید شامل دیپلماسی عمومی، عملیات اطلاعاتی و راهبردهای سایبری به منظور منزوی و نامشروع کردن دولت اسلامی عراق و شام و ایدئولوژی اسلامی فراطی آن باشد،
4) شناسایی شرکای ائتلافی جدید در مبارزه با دولت اسلامی عراق و شام و اتخاذ سیاست هایی به منظور تقویت شرکای حاضر در ائتلاف به منظور مبارزه با دولت اسلامی عراق و شام و زیرشاخه های آن باشد؛
5) ساز و کارهایی به منظور قطع یا محدود کردن حمایت های مالی از دولت اسلامی عراق و شام از جمله نقل و انتقال های مالی، پولشویی، درآمدهای نفتی، قاچاق انسان، فروش آثار هنری و تاریخی غارت شده و دیگر منابع درآمدی؛ و 
6) راهبردی دقیق برای تأمین مالی قاطع این طرح باشد.
-شرکت کنندگان: وزیر دفاع باید با هماهنگی با وزیر امور خارجه، وزیر خزانه داری، وزیر امنیت داخلی، مدیر اداره اطلاعات ملی، رئیس ستاد مشترک ارتش، معاون رئیس جمهور در امور امنیت ملی، و معاون رئیس جمهور در امور امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم این طرح را به پیش ببرد.
- پیشبرد طرح: در راستای قوانین کاربردی، شرکت کنندگان که در بخش بی این تفاهم نامه شناسایی شده اند، باید همه اطلاعات موجود در دولت فدرال مرتبط با شکست دادن دولت اسلامی عراق و شام و زیرشاخه های آن را گردآوری کنند. همه نهادها و سازمان های اجرایی باید، تا جایی که قانون اجازه می دهد، به همه درخواست ها شرکت کنندگان در زمینه ارائه اطلاعات موجود در اختیارشان در ارتباط با دولت اسلامی عراق و شام، متعهد باشند. شرکت کنندگان ممکن است در تلاش برای دسترسی به اطلاعات بیشتر مرتبط با این طرح از هر منبع مناسبی باشند.
- وزیر دفاع اجازه و دستور دارد تا این تفاهم نامه را در دفتر ثبت فدرال منتشر کند.
دونالد جی. ترامپ


يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۵۸ ق.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!