فهرست

دکتر خرازی در ملاقات با رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان تشريح کرد:

عوامل مهم بی‌ثباتی غرب آسیا

سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۲۰:۱۳ ب.ظ

عوامل مهم بی‌ثباتی غرب آسیا
شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با تاکید بر نقش ثبات‌ساز کشورمان در منطقه گفت: دخالت بیگانگان از یک سو برای بی‌ثبات‌سازی کشورها و رفتار زورگویانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در مورد فلسطینی‌‌ها، از عوامل مهم بی‌ثباتی غرب آسیاست.

دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که در آلمان به سر می‌برد، در ادامه ملاقات‌های خود با صاحبنظران و شخصیت‌های سیاسی در این کشور با آقای نوربرت روتگن، رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات، مسائل منطقه‌ای، روابط دوجانبه و نقش آلمان و اروپا در حفظ برجام بحث و بررسی شد.

آقای نوربرت روتگن در ابتدای دیدار اشاره کرد که از زمان استعمار در خاورمیانه و نیز آغاز درگیری‌های فلسطینی – اسرائیلی، هیچگاه همچون امروز منطقه خاورمیانه بی‌ثبات نبوده و نفرت در این منطقه در میان کشورها زیاد شده است، لذا ضرورت دارد کشورهای منطقه ابتکارات و راهکارهایی برای کنترل اوضاع مطرح کنند.

دکتر خرازی در پاسخ گفت: دخالت بیگانگان از یک سو برای بی‌ثبات‌سازی کشورها و رفتار زورگویانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در مورد فلسطینی‌‌ها از عوامل مهم این بی‌ثباتی است. ایران سعی کرده در ثبات‌سازی منطقه نقش داشته باشد، ضمن اینکه با وجود بحران‌های حوزه پیرامونی خود، در حفظ امنیت کشور خود نیز موفق بوده است.

دکتر خرازی درباره ثبات منطقه نیز بیان داشت که کشورهای منطقه، خود و بدون دخالت بیگانگان باید به گفتگو بنشینند. ایران آماده گفتگوی واقعی و عملی با همسایگان خود است و فکر می‌کند اگر اراده درستی وجود داشته باشد، این گفتگوها می‌تواند به نتیجه برسد؛ البته اروپا هم می‌تواند نقش مثبتی در کمک به این تماس‌ها داشته باشد.

آقای نوربرت روتگن درباره تعهد اروپاییان به برجام هم اظهار داشت، اروپا تلاش می‌کند هرچه زودتر سازوکارهای اجرایی بسته پیشنهادی را به ایران ارائه دهد.


سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۲۰:۱۳ ب.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!