فهرست

کاخ سفيد منتشر کرد

سیاست‌خارجی و نظامی اعلامی ترامپ

چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴ ب.ظ

سیاست‌خارجی و نظامی اعلامی ترامپ
شورای راهبردی آنلاین – ترجمه: کاخ سفید سیاست خارجی و نظامی مطلوب دولت دونالد ترامپ را که مبتنی بر شعار «اول آمریکا» است، منتشر کرد.

دبیرخانه شورای راهبردی روابط خارجی متن کامل این دو سند را ترجمه کرده و با این ملاحظه که انتشار آن به معنای تایید محتوا نیست، در اختیار پژوهشگران و علاقه‌مندان قرار داده است.

متن این دو سند در پی می‌آید:

دولت ترامپ به سیاست خارجی متمرکز بر منافع آمریکا و امنیت ملی آمریکا متعهد است.

نقطه مرکزی این سیاست خارجی «صلح به واسطه قدرت» (توانایی‌های اقتصادی، نظامی و سیاسی) خواهد بود. این اصل، وجود جهانی باثبات، صلح‌آمیزتر، با درگیری‌ها و نزاع کمتر و همراه با زمینه‌های مشترک بیشتر را امکان‌پذیر خواهد کرد.

شکست داعش و دیگر گروه‌های تروریستی اسلامی بالاترین اولویت ما خواهد بود.

برای شکست و نابودی این گروه‌ها، «اتحاد برای جنگ» و «عملیات‌ نظامی ائتلافی» را دنبال خواهیم کرد. به علاوه، دولت ترامپ با شرکای بین المللی خود در جهت قطع تامین مالی برای گروه‌های تروریستی همکاری خواهد کرد تا از این طریق همکاری‌ها و «به اشتراک‌گذاری اطلاعاتی» را در بین کشورهای هم‌پیمان خویش، گسترش دهد.

همچنین این دولت قصد دارد در جهت تحقق این هدف، در جنگ سایبری شرکت کند تا از این طریق در تبلیغات و جذب نیرو (توسط گروه‌های تروریستی) اختلال ایجاد کند و جلوی این فرایند را بگیرد.

پس از این، نیروی نظامی آمریکا را بازسازی خواهیم کرد. تعداد کشتی‌های نیروی دریایی ما، از بیش از 500 فروند در سال 1991 به 275 فروند در سال 2016 کاهش یافته است. نیروی هوایی ما حدودا یک سوم کوچکتر از آن نیروی هوایی است که ما در سال 1991 از آن برخوردار بودیم. ترامپ متعهد شده است که این روند را معکوس کند، زیرا او می‌داند که سلطه نظامی آمریکا بایستی بلامنازع باشد.

در نهایت، ما در پیگیری سیاست خارجی‌ای بر پایه منافع آمریکا، دیپلماسی را نیز خواهیم پذیرفت. دنیا باید بداند که ما در خارج از مرزهای خود به جستجوی دشمنانی برای خود نخواهیم رفت و اینکه ما همیشه از اینکه دشمنان قدیمی ما، تبدیل به دوستان ما شوند و یا دوستان قدیمی ما تبدیل به متحدان ما شوند، خوشحال می‌شویم.

دنیا با وجود آمریکایی قدرتمندتر و مورد احترام‌تر، صلح آمیزتر و کامیاب‌تر خواهد بود.

 

معاملات تجاری به سود همه مردم آمریکا

برای مدت زمانی بسیار طولانی، آمریکایی‌ها مجبور بوده‌اند معاملات تجاری را بپذیرند که منافع افراد داخل حکومت و نخبگان واشنگتن (سیاسیون مستقر در واشنگتن) را تامین می‌کرد و این قراردادها توجهی به منافع مردان و زنان سخت‌کوش این کشور نداشت و نتیجه این شد که شهرک ها و شهرهای یقه آبی (شهرک ها و شهرهای صنعتی) شاهد بسته شدن کارخانه‌هایشان و انتقال مشاغل پردرآمد به خارج از کشور شدند و این در حالی بود که آمریکایی‌ها با کسری تجاری و پایه‌ی تولیدی ویران مواجه بودند. پس از یک دوره زندگی همراه با تجربه مذاکره، شخص رئیس‌جمهور متوجه است که تا چه حد این موضوع حائز اهمیت که کارگران و کسب و کار آمریکا را به واسطه اینکه به تجارت مربوط می‌شوند، در صدر کارها قرار دهد. با قراردادهای مستحکم و منصفانه، تجارت بین‌المللی می‌تواند در جهت رشد اقتصادی آمریکا، برگرداندن میلیون‌ها شغل به آمریکا و احیای جوامع در درد و رنج ملت آمریکا، مورد استفاده قرار گیرد.

آغاز این استراتژی با خروج از «اتحادیه اقیانوس آرام» و کسب اطمینان از اینکه هرگونه معامله تجاری جدید مطابق با منافع کارگران آمریکایی باشد، صورت می‌پذیرد. ترامپ متعهد به مذاکره در خصوص NAFTA (توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی) است.

اگر شرکای ما پیشنهاد مذاکره مجدد را که به کارگران آمریکایی فرصت معامله منصفانه را اعطا خواهد کرد، رد کنند، سپس رئیس‌جمهور آمریکا تشخیص خواهد داد که ایالات‌متحده آمریکا قصد خروج از NAFTA را دارد.

علاوه بر رد و انعقاد مجدد معاملات تجاری ناموفق، ایالات‌متحده آمریکا ملت‌هایی را که اقدام به نقض موافقت‌نامه‌های تجاری کنند و سبب آسیب رساندن به کارگران آمریکایی در این فرایند می‌شوند، سرکوب و تنبیه می‌کند. رئیس‌جمهور به وزیر بازرگانی دستور خواهد داد تا تمامی نقض‌های معاملات تجاری را شناسایی کند و از هر ابزاری در دسترس دولت فدرال استفاده نماید تا به این جنایت‌ها و سوءاستفاده‌ها پایان دهد.

ترامپ برای به انجام رساندن استراتژی مدنظر خویش، اقدام به انتصاب قوی‌ترین (به لحاظ شخصیتی) و باهوش‌ترین افراد در گروه تجاری خویش می‌کند تا از این طریق مطمئن شود آمریکایی‌ها از بهترین مذاکره‌کنندگان ممکن برخوردار هستند. برای مدتی بسیار طولانی، معاملات تجاری توسط و به سود اعضای «سازمان واشنگتن» (دولتی‌ها) مورد مذاکره قرارگرفته است. ترامپ اطمینان خواهد یافت که بر اساس دیدگاه وی، سیاست‌های تجاری توسط و به سود مردم آمریکا به انجام خواهد رسید و این سیاست‌ها آمریکا را در صدر کشورها قرار خواهد داد.

با جنگیدن برای معاملات تجاری منصفانه، اما جدی و مستحکم، ما می‌توانیم مشاغل خارج‌شده از آمریکا را دوباره به مرزهای آمریکا بازگردانیم، دستمزدها را افزایش دهیم و تولیدات ایالات‌متحده آمریکا را موردحمایت قرار دهیم.

 

قدرتمند ساختن دوباره نیروی نظامی آمریکا

مردان و زنان ما در لباس فرم (نظامی)، بزرگ‌ترین نیروی جنگی در جهان و محافظان آزادی آمریکا هستند. بدین دلیل است که دولت ترامپ نیروی نظامی آمریکا را مورد بازسازی قرار خواهد داد و هر کاری را که ممکن باشد، انجام خواهد داد تا مطمئن شود که جانبازان ما از مراقبت و توجهی که سزاوار آن هستند، برخوردارند.

نیروی نظامی ما، برای دفاع از آمریکا نیاز دارد که هرگونه امکاناتی را در اختیار خود داشته باشد. ما نمی‌توانیم به دیگر کشورها اجازه دهیم که از توانایی‌های نظامی ما پیشی بگیرند. دولت ترامپ بالاترین سطح از آمادگی نظامی را دنبال خواهد کرد. ترامپ به «محدود کردن دفاع» (روشی در قانون آمریکا برای محدود کردن بودجه دولت فدرال budget sequestration):)) پایان خواهد داد و بودجه جدیدی را به کنگره ارائه خواهد کرد که این بودجه ترسیم‌کننده برنامه‌ای برای بازسازی نیروی نظامی ایالات‌متحده آمریکا است.

ما رهبران نظامی خود را به‌واسطه این ابزارها تجهیز خواهیم کرد تا این رهبران بتوانند برای نیازهای دفاعی آینده‌مان برنامه‌ریزی کنند.

ما همچنین روزآمدترین سامانه دفاع موشکی را توسعه خواهیم داد تا از این طریق در برابر حملات موشکی از سوی دولت‌هایی مانند ایران و کره شمالی از خود محافظت کنیم.

جنگ سایبری، عرصه نبرد در حال ظهوری است و ما باید از هر اقدامی در جهت حفاظت از اسرار امنیت ملی‌مان و سامانه‌هایمان استفاده کنیم. یکی از اولویت‌های ما توسعه توانمندی‌های سایبری، در هر دو زمینه دفاعی و تهاجمی در «فرماندهی سایبری ایالات‌متحده آمریکا» خواهد بود و ما در این زمینه بهترین و باهوش‌ترین آمریکایی‌ها را برای خدمت در این زمینه مهم و حیاتی به استخدام در خواهیم آورد.

بیایید فراموش نکنیم که نیروی نظامی ما از انسان‌های قهرمان تشکیل شده است. ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که بهترین مراقبت‌های پزشکی، تحصیلات و حمایت را برای اعضای خدمت نظامی (سربازان و نظامیان) و خانواده‌هایشان – چه در زمانی که در حال خدمت‌اند و چه در زمانی که به زندگی غیرنظامی بازمی‌گردند- فراهم می‌کنیم.

ما برای جانبازان این کشور، مراقبت‌هایی را که به آن نیاز دارند، در هر مکانی و در هر زمانی، فراهم خواهیم کرد. دیگر نباید بیش از این شاهد رانندگی‌های طولانی باشیم؛ دیگر نباید بیش از این با لیست‌های انتظار و حجم کارهای عقب‌افتاده مواجه باشیم و از سوی دیگر باید تشریفات اداری زائد از میان برداشته شود. بایستی تنها مراقبت و حمایت از جانبازان کشورمان مدنظر باشد، زیرا این جانبازان به واسطه قربانی کردن خود و خدمت به کشور ما به این وضعیت دچار شده اند.

دولت ترامپ اقدام به ایجاد تغییرات در «اداره امور جانبازان» خواهد کرد تا این نهاد بتواند نیازهای اعضای نیروهای مسلح و زنان جانباز این کشور را در قرن بیست‌ویکم تامین کند. اصلاحات ما با بیرون راندن مدیران فاسد و بی‌کفایت «دپارتمان امور جانبازان» (VA) که سبب یاس و نومیدی جانبازان ما شده‌اند، آغاز خواهد شد. همچنین نوسازی بروکراسی و اختیار دادن به پزشکان و پرستاران ازاین‌جهت که اطمینان حاصل کنند که جانبازان ما بهترین مراقبت‌های پزشکی مقدور را در یک شیوه زمان‌بندی‌شده دریافت می‌کنند، از اولویت‌های ما در این اصلاحات خواهد بود.

تحت حاکمیت ترامپ، آمریکا به تعهداتش به جانبازان کشور ما عمل خواهد کرد.


چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴ ب.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!


موضوعات مربوطه


کلمات کلیدی