فهرست

14آبان ماه 1397

رسانه ها؛ مخالفت جامعه بین المللی با تحریم های آمریکا علیه ایران و...

دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۴۵ ب.ظ

رسانه ها؛ مخالفت جامعه بین المللی با تحریم های آمریکا علیه ایران و...
شورای راهبردی آنلاین: مخالفت قاطع اتحادیه اروپا ، روسیه و چین باتحریم های آمریکا علیه ایران، رزمایش نظامی گسترده یگان هوایی ارتش رژیم صهیونیستی، دیدار فرستاده ویژه روسیه با مقامات روسیه و ایران، آمادگی حشد شعبی برای انجام عملیات علیه داعش در خاک سوریه، مخالفت چین با چندجانبه شدن پیمان منع موشکهای هسته ای میان برد، رای مخالف مردم کالدونیای جدید به استقلال از فرانسه و اسقرار نیروهای آمریکایی در مرز با مکزیک ازمهم‌ترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. در ادامه گزیده ای از آنها را مرور می کنیم.

خبرگزاری ایرنا:    پی یر مسکوویچی کمیسیونر امور اقتصادی اتحادیه اروپا اعلام کرد: این اتحادیه با تصمیم آمریکا برای وضع دوباره تحریم های نفتی و مالی علیه ایران مخالف است. به گزارش ایرنا، چند ساعت پس از اجرایی شدن تحریم های آمریکا علیه ایران مسکوویچی به رادیو «فرانس اینفو» گفت که اتحادیه اروپا این اقدام را تایید نمی کند.

خبرگزاری فارس: نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت مسکو با همکاری چین و تروئیکای اروپایی تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا از اجرای برجام مطئمن شود.به گزارش خبرگزاری فارس، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت مسکو تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران اثر منفی زیادی بر پیمان عدم اشاعه هسته‌ای دارد.

الکوثرفارسی: در سایه وحشت مقامات رژیم صهیونیستی از قدرت نظامی حزب الله لبنان و گروه های مقاومت فلسطین، نیروی هوایی ارتش این رژیم یک رزمایش نظامی گسترده را آغاز کرد.به گزارش پایگاه شبکه الکوثربه نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مقامات رژیم صهیونیستی بارها نسبت به توانمندی نظامی حزب الله لبنان و گروه های مقاومت فلسطین در صورت حمله به اراضی اشغالی و قدرت موشکی آنها ابراز نگرانی کرده اند و در همین راستا نیروی هوایی ارتش این رژیم رزمایش گسترده ای را آغاز کرده است.این رزمایش هوایی رژیم صهیونیستی با مشارکت نیروی هوایی آمریکا، ایتالیا، کرواسی، کانادا، هلند و چک در جریان است.

خبرگزاری صداو سیما: رئیس جمهور سوریه با الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه، سرگئی ورشینین معاون وزیر امور خارجه روسیه و هیئت همراه آنان در دمشق دیدار کرد.در این دیدار فرستاده ویژه روسیه گزارشی از مذاکرات کنفرانس چهار جانبه را که اخیرا در استانبول برگزار شده است ارائه کرد.

خبرگزاری تسنیم:لاورنتیف، نماینده ویژه پوتین با علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز دیدار و گفت ‌وگو کرد.دریابان شمخانی در این ملاقات با اشاره به سه اصل راهبردی و غیر قابل تغییر که مبنای همکاری‌های دفاعی، امنیتی و سیاسی ایران و روسیه در بحران سوریه بوده است، اظهار داشت: حمایت از دولت قانونی سوریه و همکاری با این کشور برای مبارزه با تروریسم، حفظ تمامیت ارضی سوریه و فراهم شدن سازوکارهای سیاسی برای تعیین آینده این کشور توسط مردم سوریه، اهدافی است که مجموعه موفقیت‌های سیاسی و میدانی حاصل شده برمبنای آن شکل گرفته است.

 خبرگزاری مهر: یکی از فرماندهان حشد شعبی از آمادگی کامل این نیروها برای انجام عملیات در خاک سوریه علیه داعش خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المعلومه، هاشم الموسوی یکی از فرماندهان حشد شعبی تاکید کرد: نیروهای حشد شعبی به صورت کامل آمادگی ورود به خاک سوریه برای انجام عملیات نظامی علیه تروریستهای داعشی را دارند.

رادیو چین: سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: «پیمان منع موشکهای هسته ای میان برد» پیمان دوجانبه بین آمریکا و اتحاد جماهر شوروی است. چین مخالف خروج یکجانبه آمریکا از این پیمان و چند جانبه شدن آن است.هوا چون یینگ سخنگوی وزارت خارجه چین دربارۀ خروج یک جانبه آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد به خبرنگاران گفت: چین بارها موضع خود را در این مسئله نشان داده است. پیمان یادشده پیمانی است که بین آمریکا و اتحاد جماهر شوروی به دست آمده و یک پیمان با هویت دوجانبه به شمار می رود.

ان .اچ.کی ژاپن: مردم کالدونیای جدید در یک همه پرسی که روز یکشنبه برگزار شد، استقلال از فرانسه را رد کردند.دولت محلی می گوید که ۴ / ۵۶ درصد از رای دهنگان ماندن این منطقه بعنوان بخشی از فرانسه را انتخاب کردند. میزان مشارکت ۶۳ / ۸۰ درصد بود.فرانسه در کالدونیای جدید حضور نظامی دارد و این جزایر از لحاظ امنیت منطقه ای برای فرانسه مهم هستند.

پارس تودی  در چارچوب دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای مقابله مهاجران، نیروهای آمریکایی در مرز با مکزیک مسقر شدند. به گزارش پارس تودی؛ بیش از هفت هزار نیروی آمریکایی اعم از پلیس، یگان بالگردها، یگان‌های مختلف ارتباطی و پزشکی و یگان مکانیزه روز یکشنبه در مرز مکزیک مستقر شدند.ترامپ پیشتر (18 اکتبر 2018) تهدید کرد، برای بستن مرز آمریکا و مکزیک نیروی نظامی به مرز اعزام خواهد کرد.


دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۴۵ ب.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!


موضوعات مربوطه


کلمات کلیدی