فهرست

راهبرد رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی قدس

دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۱۲ ب.ظ

راهبرد رژیم صهیونیستی برای یهودی سازی قدس
شورای راهبردی آنلاین - رسانه ها: یک پژوهش جدید نشان داد که اسرائیل نام ۶۶۷ مرکز باستانی در قدس را با هدف تغییر ماهیت این شهر تغییر داده است.

این پژوهش جدید نشان می‌دهد که اسرائیل نام عربی ۶۶۷ مرکز باستانی در قدس را تغییر داده است؛ اقدامی که کارشناسان آن را در جهت یهودی‌سازی این شهر و از بین بردن هویت تاریخی و مذهبی آن می‌دانند.

به گفته ابراهیم بظاظو، رئیس دانشکده گردشگری در دانشگاه العقبه اردن این پژوهش اولین بحث آکادمیک در سطح خاورمیانه و جهان بین الملل است.

وی گفت که این پژوهش بزرگترین دستاورد برای اردن محسوب می‌شود.

این پژوهش نشان دهنده انهدام روشمند تمامی مراکز باستانی مسیحی و اسلامی در قدس است. در این پژوهش توصیه شده که این نتایج به چندین زبان ترجمه شود تا جهان از سیاست یهودی‌سازی اسرائیل و تلاشش برای تغییر هویت قدس اطلاع یابد.

همچنین سوزی حاتوگ بوران، عضو کمیته جهانی اخلاق گردشگری در سازمان جهانی گردشگری و کارشناس منابع انسانی گفت: این پژوهش دستاورد علمی در راستای اسلوب ابتکاری درباره مستندسازی مراکز باستانی محسوب می‌شود؛ چراکه از جی‌پی‌آراس در آن استفاده شده است.

وی گفت: این پژوهش پیامدهای سیاسی برای شهر قدس دارد. این پژوهش به مثابه سلاحی برای مقاومت در برابر یهودی‌سازی قدس است.

انیس قاسم، کارشناس قوانین بین المللی گفت: تغییر نام مراکز باستانی شهر قدس نوعی تقلب و جعل محسوب می‌شود و مسئولیت جنایی برای مسئولان اسرائیلی دارد. هرگونه لطمه زدن به آثار تاریخی احتمالا جنایت جنگی محسوب می‌شود.

صبحی غوشه، رئیس سابق جمعیت یوم القدس گفت: اسرائیل برای اثبات حضور خود در شهر قدس قبل از سه هزار سال پیش با جعل تاریخ از طریق کتب تلاش می‌کند. علمای تورات و تاریخ ثابت کردند که آنچه در تورات وارد شده عبارت از داستان‌ها و خرافاتی است که هیچ گونه سند تاریخی ندارد و نمی‌توان آن را به عنوان مرجع تاریخی مستند برای ادعاهای صهیونیست‌ها در قدس دانست.

منبع: ایسنا


دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۸:۱۲ ب.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!

مطالب مرتبط

موضوعات مربوطه


کلمات کلیدی