فهرست

رئیس شورای اروپایی: بریگزیت تاریک‌ترین نقطه تاریخ اروپاست

چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ۱۶:۰۸ ب.ظ

رئیس شورای اروپایی: بریگزیت تاریک‌ترین نقطه تاریخ اروپاست
شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: رئیس شورای اروپایی با بیان اینکه چطور بریگزیت موجب خشمگین شدنش می‌شود، گفت می‌توان از این تحول به عنوان تاریک‌ترین لحظه در تاریخ اخیر اروپا یاد کرد. دونالد تاسک همچنین تاکید کرد فکر کردن درباره بریگزیت گاهی اوقات او را عصبی می‌کند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، دونالد تاسک، رئیس شورای اروپایی در دوبلین گفت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تمرکز او را بر انسجام اروپایی بیشتر برهم زد و منجر شد او با از هم پاشیدگی دست و پنجه نرم کند و وارد مرحله کنترل آسیب‌ها شود.

او در دانشکده حقوق دوبلین به حاضران گفت: بریگزیت را دوست ندارم. در واقع، این دست‌ کم گرفتن است. معتقدم بریگزیت یکی از نارحت‌کننده‌ترین لحظات در تاریخ قرن بیست و یکم اروپاست. در حقیقت، گاهی از آن بسیار خشمگین می‌شوم.

تاسک که سابقا نخست‌وزیر لهستان بود، افزود: امسال متاسفانه عمدتا درباره بریگزیت خواهد بود. این به معنای آن است که به جای انسجام بیشتر ما در حقیقت با از هم پاشیدگی سر و کار خواهیم داشت. منظورم نوعی روند کنترل آسیب است و تمرکز اصلی من روی حذف یا دست‌کم کاهش اثرات جانبی مخرب بریگزیت خواهد بود و مساله ایرلند در مرکز توجهاتم قرار دارد.   

تاسک در جلسه پرسش و پاسخ هم گفت "دیدگاه‌های بزرگ" برای آینده اتحادیه اروپا ندارد اما تاکید کرد مهمترین مساله در سیاسیت تلاش همیشگی برای دستیابی به دست یافتنی‌ها است. او همچنین هشدار داد، زمان اندکی برای تضعیف و تخریب این ساختار اتحادیه اروپا لازم است. 

منبع: ایسنا


چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ۱۶:۰۸ ب.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!