فهرست

دکتر خرازي در ديدار عضو مجمع مسئولان سابق سازمان ملل:

دلایل انتخابات موفقیت‌آمیز اخیر عراق

يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۵۳ ب.ظ

دلایل انتخابات موفقیت‌آمیز اخیر عراق
شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت درایت مرجعیت و مسئولان عراقی و همچنین گروه‌های مردمی، دو مذهب اسلامی در عراق را بسیار به هم نزدیک کرده و به همین جهت، مردم عراق انتخابات موفقیت‌آمیزی را پشت سر گذاشتند.

به درخواست آقای اخضر ابراهیمی، فرستاده ویژه سابق دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان و سوریه، وی با دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس ملاقات کرد. در این ملاقات، مسائل افغانستان و بحران‌های غرب آسیا بررسی شد.

اخضر ابراهیمی که عضو مجمع مسئولان سابق سازمان ملل موسوم به الدرز (The Elders) است، گفت: اعضای این مجمع از اوضاع خاورمیانه و فراموشی مسئله فلسطین نگران‌اند.

دکتر خرازی نیز اشاره کرد مسئله افغانستان پیچیده شده و آمریکا بعد از 17 سال حضور در آن کشور بر مشکلات امنیتی افغانستان افزوده است؛ ضمن اینکه با فضاسازی بیشتر برای داعش، فعالیت این گروه تروریستی نیز بر مشکلات افغانستان افزوده است.

دکتر خرازی در پاسخ به ابراز نگرانی آقای اخضر ابراهیمی از شکاف شیعه و سنی در عراق و ضرورت اقدامات نزدیک‌سازی آن‌ها، گفت: مردم عراق دوران سختی را پشت سر گذاشته‌اند و متأسفانه تأثیر کمک‌های بعضی از کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس در ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه، بر شکاف مردمی در عراق بسیار بوده؛ بااین‌حال، با درایت مرجعیت و مسئولان عراقی و همچنین گروه‌های مردمی، این دو مذهب اسلامی در عراق بسیار به هم نزدیک شده و به همین جهت، مردم عراق انتخابات موفقیت‌آمیزی را پشت سر گذاشتند.

دیدار دکتر خرازی با اخضر ابراهیمی


يكشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۵۳ ب.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!