فهرست

تکذیب دیدار دکتر خرازی با کری در پاریس

دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۵۵ ق.ظ

تکذیب دیدار دکتر خرازی با کری در پاریس
شورای راهبردی آنلاین: دفتر رئیس شورای راهبردی روابط خارجی شایعه دیدار با جان کری، وزیر اسبق امور خارجه آمریکا در پاریس را تکذیب کرد.

در پی درج خبری در بعضی رسانه ها و فضای مجازی از قول مشاور سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه دکتر سیدکمال خرازی روز گذشته با جان کری در پاریس ملاقات داشته، دفتر رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با تکذیب این خبر، به اطلاع می رساند که ایشان یکشنبه بعد از ظهر برای شرکت در نشست بنیاد «رهبران برای صلح» و به دعوت آقای رافارین، نخست وزیر اسبق فرانسه به پاریس سفر کرده است.
ایشان در این سفر، به جز ملاقات با آقای رافارین با سیاستمدار دیگری ملاقات نداشته است. سفر ادعایی جان کری، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا در هفته گذشته به پاریس انجام شده و به هیچ وجه با سفر دکتر خرازی همزمانی نداشته است.
دکتر خرازی روز یکشنبه برای شرکت در جلسات بنیاد «رهبران برای صلح» به پاریس سفر کرد. این بنیاد به ابتکار ژان- پییر رافارن، نخست وزیر اسبق فرانسه تاسیس شده است و از روز گذشته اولین نشست خود را آغاز کرد.
دکتر خرازی نماینده ثابت ایران در همه جلساتی خواهد بود که قرار است این بنیاد برگزار کند. ٢٧ نماینده از سایر کشورها هم عضو این بنیاد هستند که همگی از روسا یا وزرای سابق دولت ها محسوب می شوند، ولی به عنوان نمایندگان دولت های متبوع خود در آن حضور می یابند.


دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۵۵ ق.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!