فهرست

تضمین حقوق ایران، شرط پذیرش بسته اروپا

جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ۲۰:۱۱ ب.ظ

تضمین حقوق ایران، شرط پذیرش بسته اروپا
شورای راهبردی آنلاین: دکتر خرازی در رابطه با وضعیت بعد از خروج آمریکا از برجام اظهار داشت با اروپائیان مذاکرات متعددی صورت گرفته و این مذاکرات ادامه دارد و امیدواریم با بسته‌ای که اروپا ارائه می‌دهد حقوق ایران تضمین گردد.

دکتر کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که به دعوت همتای چینی خود در آن کشور به سر می‌برد، در ادامه برنامه کاری خود در شهر شانگهای از موسسه مطالعات بین المللی شانگهای دیدار و با مسئولین این موسسه دیدار و گفتگو نمود. آقای یانگ ژییه مین، مسئول موسسه اظهار داشت موسسه مطالعات بین‌المللی شانگهای یکی از مهمترین نهادهای فکری چین است که در مورد مسائل سیاسی و راهبردی خارجی چین مطالعه و تولید فکر می‌کند.

وی افزود در سفر دو سال قبل آقای شی جین پینگ، رئیس جمهور چین به ایران یک بیانیه مشارکت راهبردی تهیه گردید که لازم است مسئولین دو کشورر جلسات مرتب برای عملیاتی کردن این بیانیه داشته باشند. وی در ادامه افزود که چهل سال پیش در ایران انقلاب اسلامی پیروز شد و در همان زمان در چین اصلاحات و درب های باز آغاز گردید. از آن به بعد به تدریج هر دو طرف ایرانی و چینی در تقویت روابط دو کشور کوشیدند و این روابط هم اکنون قوی تر شده، ضمن آن که نفوذ منطقه‌ای دو کشور افزایش یافته است. آقای یانگ ژییه مین گفت دو کشور چین و ایران باید مزایای راهبردی خود را بشناسند و علاوه بر استفاده از این مزایا از تجربیات یکدیگر نیز استفاده نمایند.

دکتر خرازی در پاسخ اظهار داشت، بیانیه مشترک دو رئیس جمهور مبنای بسیار خوبی برای گسترش روابط دو کشور است و در این سفر در رابطه با نحوه اجرایی کردن این بیانیه گفتگو به عمل آمد. ایشان در رابطه با وضعیت بعد از خروج آمریکا از برجام اظهار داشت با اروپائیان مذاکرات متعددی صورت گرفته و این مذاکرات ادامه دارد و امیدواریم با بسته‌ای که اروپا ارائه می‌دهد حقوق ایران تضمین گردد. دکتر خرازی اشاره کردند روابط ایران با چین و روسیه از اهمیت خاصی برخوردار است لذا برای حل مشکلات بعد از خروج آمریکا از برجام ضمن ادامه گفتگوها باید ابتکاراتی ارائه گردد.

دو طرف همچنین در رابطه با تروریسم و امنیت منطقه‌ای به ادامه گفتگوها بین شورای راهبردی روابط خارجی و وزارت امور بین الملل حزب کمونیسم چین در مورد مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کردند.

قبل از دیدار از موسسه مطالعات بین‌المللی شانگهای دکتر خرازی از دانشگاه بین‌المللی شانگهای بازدید و با رئیس و مدیران و کارشناسان خاورمیانه‌ و شرق شناسی این دانشگاه گفتگو نمود و به سوالات آن‌ها پاسخ داد.


جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ۲۰:۱۱ ب.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!

مطالب مرتبط


موضوعات مربوطه


کلمات کلیدی