فهرست

برجسته شدن تهدیدهای هسته ای کره شمالی در سند رسمی دفاعی کره جنوبی

يكشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ۰۹:۱۹ ق.ظ

برجسته شدن تهدیدهای هسته ای کره شمالی در سند رسمی دفاعی کره جنوبی
شورا آنلاین - ترجمه: وزارت دفاع ملی جمهوری کره (MND) سند رسمی دفاعی 2014 خود را مورخ ششم ژانویه منتشر کرد. این نخستین سند رسمی دفاعی است که دولت پارک گئون – هیه تدوین کرده است.

مرکز مطالعات راهبردی و بین المللی واشنگتن در گزارشی در این باره نوشت: جمهوری کره به صورت رسمی تصدیق کرده که کره شمالی کشوری دارای تسلیحات هسته ای است و برای نخستین بار در یک سند رسمی دفاعی از اصطلاح "تسلیحات هسته ای کره شمالی" استفاده می کند و به تداوم برنامه غنی سازی اورانیوم در سطح بالا در این کشور ارجاع می دهد.

این سند حاکی از آن است که کره شمالی از آستانه مینیاتوری سازی کلاهک هسته ای عبور کرده و اعلام می دارد که این کشور ظرفیت فنی "قابل توجهی" برای سوار کردن کلاهک ها بر موشک های بالستیک کسب کرده است.

این سند حکایت از آن دارد که ظرفیت موشک های بالستیک دوربرد کره شمالی اکنون توان تهدید سرزمین ایالات متحده آمریکا را دارد و همچنین تلاش های فزاینده کره شمالی را برای توسعه ظرفیت موشک بالستیک قابل پرتاب از دریا مورد اشاره قرار داده است.

این سند اعلام داشته که کره شمالی 6000 نیرو در بخش جنگ افزار سایبری را تحت فرماندهی دارد که این آمار نسبت به تخمین های پیشین بسیار بیشتر است.


يكشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ۰۹:۱۹ ق.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!