فهرست

دکتر خرازی در دیدار رئیس کمیته بین‌الملل مجلس سنای فدراسیون روسیه:

ایران ناچار از واکنش مقتضی به بدعهدی‌های برجامی

سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵ ق.ظ

ایران ناچار از واکنش مقتضی به بدعهدی‌های برجامی
شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: متأسفانه برجام تاکنون منفعتی برای ایران نداشته است؛ لذا در شرایطی قرار دارد که ناچار است در برابر بی تعهدی دیگران واکنش مقتضی را داشته باشد.

دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در سفر به مسکو با رئیس کمیته بین‌الملل مجلس سنای فدراسیون روسیه، در مجلس سنا دیدار و گفتگو کرد.

کنستانتین کاساچف در این دیدار از توسعه روابط ایران و روسیه ابراز خشنودی کرد و اظهار داشت باوجوداینکه مدتی است ایران به خاطر تحریم‌ها تحت‌فشار آمریکا قرار دارد، ولی این فشارها مانعی در توسعه روابط ایران و روسیه ایجاد نکرده و خوشبختانه روابط دو کشور در همه زمینه‌ها در حال گسترش است.

وی نقش منطقه‌ای و بین‌المللی ایران را مهم ذکر و اشاره کرد که بسیاری از مسائل منطقه‌ای و جهانی بدون حضور ایران قابل‌حل نیست.

دکتر خرازی هم در این دیدار با اشاره به تحریم‌ها اظهار داشت: روسیه یکی از اعضای برجام است و برای حفظ آن تلاش کرده؛ ایران هم تاکنون بر اساس گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تعهدات خود پایبند بوده است، ولی متأسفانه برجام تاکنون منفعتی برای ایران نداشته است، زیرا آمریکا آن را نقض کرده و از آن خارج شده است و اروپایی‌ها هم به تعهدات خود عمل نکرده‌اند؛ لذا آستانه تحمل ایران محدود است و در شرایطی قرار دارد که ناچار است در برابر بی تعهدی دیگران واکنش مقتضی را داشته باشد.

دکتر خرازی همچنین با اشاره به مسائل منطقه و به‌ویژه سوریه گفت دو کشور ایران و روسیه نقش مهمی در ثبات سوریه داشته‌اند و حضور آن‌ها در آن کشور، قانونی است. البته با بازگشت حاکمیت کامل سوریه لازم است نیروهای خارجی که به‌صورت غیرقانونی در این کشور حضور دارند، خاک این کشور را ترک کنند و قانون اساسی سوریه نیز برای مشارکت بیشتر مردم در تعیین سرنوشت آینده این کشور اصلاح شود.

 


سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۲۵ ق.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!

مطالب مرتبط


موضوعات مربوطه


کلمات کلیدی