فهرست

اقتصاد تروریسم و تروریسم اقتصادی؛ دو چالش‌ مهم غرب آسیا

سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ۱۶:۵۰ ب.ظ

اقتصاد تروریسم و تروریسم اقتصادی؛ دو چالش‌ مهم  غرب آسیا
شورای راهبردی آنلاین- رسانه ها: سفیرپیشین ایران در سازمان ملل اظهار کرد: خاورمیانه در حال حاضر با دو چالش اقتصاد تروریسم و تروریسم اقتصادی روبرو است.

محمد خزاعی در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در ارتباط با احیای معاونت دیپلماسی اقتصادی در وزارت خارجه و اثر آن در فعال کردن سفارتخانه ‌های ایران در خارج از کشور در امور اقتصادی اظهار کرد: روابط سیاسی بین دو کشور بر روابط اقتصادی آن دو کشور نیز تاثیرگذار  است و نکته مهم در این چارچوب این است که همان مقدار که روابط سیاسی بین دو کشور توسعه پیدا می‌کند این موضوع منجر به نتایج مثبت اقتصادی به نفع دو کشور نیز باشد و صرفا روابط دو کشور در حوزه سیاسی متوقف نشود.

وی با بیان اینکه ایجاد معاونت اقتصادی در وزارت خارجه در این زمینه می‌تواند  کمک بزرگی به گسترش تعاملات اقتصادی ایران با دیگر کشورها کند، به نحوی که سفارتخانه‌های ما نیز تقویت شود،  اظهار کرد: وزارت خارجه همواره به این موضوع توجه داشته است. چنان‌که سال گذشته نیز سمینار سفرای ایران در خارج از کشور با موضوع دیپلماسی اقتصادی برگزار شد.

این دیپلمات پیشین کشورمان در پاسخ به این سوال که به نظر وی مهمترین چالش‌های پیش‌رو در منطقه غرب آسیا چیست، خاطرنشان کرد: در همه دنیا چالش‌هایی وجود دارد اما به نظر می‌رسد یکی از چالش‌های مهم در خاورمیانه اقتصاد تروریسم است چنانکه می بینیم که برخی از کشورهای منطقه و فرامنطقه از گروه‌های تروریستی در غرب آسیا حمایت مالی می‌کنند.

سفیر پیشین ایران در سازمان ملل یکی دیگر از چالش‌های مهم را تروریسم اقتصادی عنوان کرد و گفت: می بینید که برخی از کشورهای منطقه توسط قدرتهای بزرگ مورد تحریم قرار می‌گیرند و تحریم‌های یک جانبه و چند جانبه علیه آنها اعمال می شود و هر دوی این موضوعات یعنی اقتصاد تروریسم و تروریسم اقتصادی به گسترش فقر و ناامنی در منطقه دامن می‌زند.

منبع: ایسنا


سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ۱۶:۵۰ ب.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!


موضوعات مربوطه


کلمات کلیدی