فهرست

دکتر خرازی در دیدار نخست‌وزیر سابق فرانسه:

احتمال بی‌ثباتی در منطقه در صورت عدم تعهد اروپا به برجام

دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۲۷ ب.ظ

احتمال بی‌ثباتی در منطقه در صورت عدم تعهد اروپا به برجام
شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت تعهد به برجام، نشان خوبی است که آیا می‌توان برای ابتکارات دیگر به اروپا اعتماد کرد یا خیر؛ عدم تعهد اروپا می‌تواند موجب بی‌ثباتی در منطقه شود.

دکتر سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که برای شرکت در همایش پاریس برای صلح در پایتخت فرانسه به سر می‌برد، با دومینیک دو ویلپن، نخست‌وزیر سابق فرانسه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات، مسائل منطقه، رابطه ایران و اروپا، سیاست‌های آمریکا و وضعیت امروز اروپا به‌تفصیل مورد بحث قرار گرفت.

دو ویلپن در این ملاقات تأکید کرد که فرصت خوبی برای پایان جنگ در یمن ایجاد شده و باید جلوی کشتار و گرسنگی یمنی‌ها توسط عربستان سعودی و امارات گرفته شود.

وی درباره سیاست‌های آمریکا گفت: آن‌ها به دنبال یکجانبه‌گرایی و از بین بردن سازمان‌هایی هستند که بعد از جنگ جهانی دوم شکل گرفته و ایجاد شکاف بین شرق و غرب اروپا یکی از اهداف آن‌هاست.

نخست‌وزیر سابق فرانسه گفت: دنیا امروز در وضعیت پیچیده‌ای قرار گرفته و نیاز به ابتکارات جدیدی دارد. اوضاع در خاورمیانه به بن‌بست رسیده و اتحادهای جدید در حال شکل‌گیری است.

دو ویلپن اضافه کرد: بعید نیست که خاورمیانه در یکی دو سال آینده و با توجه به زمان نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با بحرانی روبرو گردد، لذا کشورهایی که در منطقه دنبال ثبات هستند، باید دقت و هوشیاری لازم را به کار گیرند.

وی افزود: اعتمادها از بین رفته است، ولی اگر کشورهای منطقه امنیت و ثبات را دنبال کنند و از ابتکارات جدید بهره ببرند، اروپا نیز آمادگی‌ همکاری خواهد داشت.

دکتر خرازی نیز در این ملاقات با اشاره به مسائل منطقه و به‌ویژه خروج آمریکا از برجام و تعهدی که اروپائیان در قبال این توافق به عهده دارند، افزود: لازم است اروپا هر چه سریع‌تر به تعهد خود عمل کند و تعهد به برجام، نشان خوبی است که آیا می‌توان برای ابتکارات دیگر به اروپا اعتماد کرد یا خیر.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تأکید کرد: عدم تعهد اروپا می‌تواند موجب بی‌ثباتی در منطقه شود.


دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۴:۲۷ ب.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!