فهرست

دکتر خرازی در مباحث علمی مجمع صلح پاریس تشریح کرد:

اثر منفی تحریم‌های آمریکا بر محیط‌زیست ایران

دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۷:۱۹ ب.ظ

اثر منفی تحریم‌های آمریکا بر محیط‌زیست ایران
شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در اجرای پروژه‌های محیط‌زیستی کشورمان اختلال جدی به وجود آورد.

دکتر سیدکمال خرازی که برای شرکت در مجمع صلح پاریس در پایتخت فرانسه به سر می‌برد، امروز در نشست علمی این مجمع که شخصیت‌ها و مدیرانی از سازمان‌های اروپایی و بین‌المللی حضور داشتند، شرکت کرد.

دکتر خرازی با اشاره به معاهده اقلیمی پاریس و تعهدات کشورهای توسعه‌یافته اظهار داشت: کشورهای درحال‌توسعه باید کمک‌های مالی و فنی مربوطه را از کشورهای توسعه‌یافته دریافت کنند تا بتوانند برنامه‌های مربوط به حفظ محیط‌زیست و کاهش آلاینده خود را به‌خوبی به اجرا درآورند.

وی همچنین به بخشی از برنامه‌ها و پروژه‌هایی که کشورمان در این راستا به اجرا درآورده، اشاره و خاطرنشان که تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران می‌تواند در اجرای این پروژه‌ها اختلال جدی به وجود آورد.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به‌ضرورت همکاری بخش خصوصی و گروه‌های داوطلب با دولت‌ها برای پیشبرد برنامه‌های حفظ محیط‌زیست تأکید کرد در پی خروج آمریکا از معاهده پاریس، بخش خصوصی آمریکا انگیزه خود را برای تحرک در این زمینه ازدست‌داده است.

در پایان این جلسه، شرکت‌کنندگان در این بحث علمی به سؤالات حضار پاسخ دادند.


دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۷:۱۹ ب.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!