فهرست

دکتر خرازي در ديدار رئيس موسسه مطالعاتی روابط بین الملل معاصر چین:

آمریکا دنبال تجزیه کشورهای اسلامی است

يكشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۹:۲۳ ب.ظ

آمریکا دنبال تجزیه کشورهای اسلامی است
شورای راهبردی آنلاین: رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت یکی از اهداف آمریکا برای تقویت حضور خود در سوریه این است که «کشورهای اسلامی منطقه را به سمت تجزیه و جدایی سوق دهد».

دکتر سیدکمال خرازی در پایان سفر خود به چین با حضور در موسسه مطالعاتی روابط بین الملل معاصر چین (کیکر) با رئیس این موسسه راهبردی ملاقات کرد.

این موسسه به سبب وابستگی سازمانی خود به کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، گروه راهبری امور خارجی و همچنین وزارت امنیت عمومی، نقش و تأثیر مهمی در تصمیم‌سازی‌های سیاست خارجی این کشور دارد و از مراکز تحقیقاتی متعددی برخوردار است.

طرفین در این دیدار درباره مسائل مربوط به خاورمیانه به ویژه سوریه، عراق و تروریسم تبادل‌نظر کردند.

دکتر خرازی با بیان سیاست‌های ایران در زمینه مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق، اظهار داشت: ایالات متحده آمریکا با حضور بیشتر خود در سوریه به دنبال اهدافی است که اختلافات قومی و مذهبی را افزایش دهد و با جداسازی گروه‌های مختلف در این کشورها و به‌ویژه در عراق و سوریه، کشورهای اسلامی منطقه را به سمت تجزیه و جدایی سوق دهد.

در ادامه، رییس موسسه کیکر سیاست‌های دولت چین در خاورمیانه را تشریح و بر حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشورهای منطقه تأکید کرد.

در پایان این ملاقات، بر همکاری دو موسسه راهبردی تاکید شد.

علاوه بر این ملاقات، تعدادی از مدیران و کارشناسان ارشد چین در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران با دکتر خرازی ملاقات کردند و درباره مسائل منطقه خاورمیانه و روابط دوجانبه تبادل‌نظر کردند.


يكشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۹:۲۳ ب.ظ


اظهار نظر

برای ارسال نظرات خود باید ابتدا عضو و وارد سایت شوید.

تا کنون نظری برای این مطلب ثبت نشده است، شما میتوانید اولین نفری باشید که در رابطه با آن اظهار نظر میکنید!

مطالب مرتبط


موضوعات مربوطه


کلمات کلیدی